statystyki

Niemiecka prasa komentuje spór o TK: "Szkody dla Polski"

09.03.2016, 09:22; Aktualizacja: 09.03.2016, 09:22
Prasa

Niemiecka prasa komentuje spór o TK: "Szkody dla Polski"źródło: ShutterStock

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w opublikowanym w środę komentarzu "Szkody dla Polski" zarzucił rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, że w sporze o Trybunał Konstytucyjny wykazuje "elementarny brak szacunku dla prawa".

Reklama


Reklama


"Polscy narodowi konserwatyści postawili wymiar sprawiedliwości swego kraju w absurdalnej sytuacji: sędziowie Trybunału Konstytucyjnego obradują - między innymi na wniosek drugiego co do ważności polskiego sądu - o sobie samych, lecz nie można w sposób niezbity stwierdzić, czy Trybunał Konstytucyjny w ogóle się zebrał" - pisze komentator gazety Reinhard Veser.

Jego zdaniem, "wszystkie prawne autorytety" krytykowały od początku plany parlamentarnej większości w Sejmie jako "niezgodne z konstytucją". "Partia (Jarosława) Kaczyńskiego nie słuchała tych zastrzeżeń, lecz przeforsowała w błyskawicznym tempie swoje projekty" - twierdzi Veser. "Przedstawiciele (obozu rządowego) skarżą się teraz, że upolityczniony wymiar sprawiedliwości stawia im opór" - dodaje publicysta "FAZ".

"W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie: postępowanie narodowych konserwatystów świadczy o elementarnym braku szacunku dla prawa, dla instytucji państwowych oraz dla myślących inaczej" - czytamy w "FAZ". "Tym samym wyrządzają oni wielkie szkody swojemu krajowi, ale po fakcie będą twierdzić, że winę ponoszą inni" - kończy swój wywód Veser.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

 • lud(2016-03-09 09:43) Odpowiedz 52

  jesteśmy bardzo wzruszeni troską Germanistanu o losy Polski

 • Niemcom juz dziękujemy(2016-03-09 09:46) Odpowiedz 42

  Niemcy jak zwykle życzliwi. Tak jak milczeli w sprawie gwałtów prze uchodźców. Ich morale jest na poziomie TVN i GW.

 • BoloiLolo(2016-03-15 13:15) Odpowiedz 00

  Dlaczego tak piszą bo widzą płaszcz tylko z wierzchu a nie wiedzą co jest pod podszewką . Czy ten Trybunał jest jak jakaś Kosmiczna Rakieta którą nie daje się sterować ...czy te ""Czipy Komputerowe"" są aż tak skomplikowane że nie można tego pojąć,,, wygląnda na to że sami się pogubili..... Dlaczego Tak wielkie Cuda nie dzieją się w Anglii gdzie za gwałt Polak dostał 70 lat albo w Szwecji Norwegii , Finlandii , czy nawet u naszych sąsiadów Niemców,,, niech czytelnicy sami ocenią kto jest winien,,, oraz kto pozwolił aby ten system Upodlenia Narodu Polskiego miał miejsce ,, tu się zapomnieli potrzebna jest Syberia jako Antybiotyk na Szarlatanerie .....Jak Amerykański Bankier Bernard Madoff narobił machlojek to Sędzia Amerykański załadował Dorpedę dalekiego zasięgu na 140 lat i nawet jakby zakopał złoto lub dolary to ich nigdy nie będzie oglądał , no chyba że w grobie tam po ciemku.....Straszliwe Upodlenie Narodu Polskiego a jak działa wymiar sprawiedliwości to każdy widzi i słyszy jak Wielki Trybunał Dziadków pracował ale nie zapominajmy że 40 wyroków jak podała Polska Telewizja nie wyegzekwował ,,a to niby dlaczego,,,,bo ma ciężką chorobę starczą...Piszę to co widzę ale moje trzy Pozwy w Sądach Gdańskich odbiły się jak od ściany z Betonu Cięzkiego,,,Co to za wymiar czasowy Sądownictwa ,,,czasami by Sołtys Kierdziołek dałby szybszy i sprawiedliwszy WYROK...a tu Debata Wielka czy ma być kara i jeszcze Telewizor kolorowy, gazety i nie wiem jeszcze co dla tego Draństwa....Piszę to jako osoba z statutem pokrzywdzenia- okradziona i daleka od spekulacji politycznych i partyjnych.....

 • kALIF(2016-03-09 12:37) Odpowiedz 01

  TO DO GERMANOFILÓW I NIEMCÓW WON Z POLSKI BANDYCKIE PLEMNIE Rządy PO-PSL, TK i wymiar sprawiedliwości, w tym prokuratury i sądy nie kierowały się w swych decyzjach dobrem wspólnym przez ostatnie 8 lat. Przeciwnie, w zamian za mandat do sprawowania władzy, stały na straży obcych interesów. Popłuczyny tych partii ciągle bez żenady mówią o zagrożeniu DEMOKRACJI

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama