statystyki

Duda o planie Morawieckiego: Najważniejsze zadania to ograniczenie biedy i poprawa życia Polaków

07.03.2016, 12:20
Andrzej Duda

Duda o planie Morawieckiego: Najważniejsze zadania to ograniczenie biedy i poprawa życia Polakówźródło: ShutterStock

Poprawa życia Polaków, ograniczenie biedy to najważniejsze zadania do realizacji - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji sesji Narodowej Rady Rozwoju dotyczącej „Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” zaprezentowanego przez wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

Reklama


Reklama


Plan przedstawił w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim wicepremier Morawiecki.

Andrzej Duda do najważniejszych zadań zaliczył poprawę życia Polaków, ograniczenie "dramatycznego zjawiska, jakim jest bieda", co - jak powiedział - przyczyni się do rzeczywistej realizacji konstytucyjnej zasady zrównoważonego rozwoju kraju. "Co także będzie - mam nadzieję - jedną z najważniejszych przesłanek zatrzymania w Polsce młodych ludzi, stworzenia dla nich szansy zawodowej, życiowej w naszym kraju" - mówił prezydent. Dodał, że liczy na powrót do Polski tych, którzy wyjechali za granicę w celach zarobkowych.

Uważa, że to wielkie i trudne zadanie wymaga przygotowania spójnej i jasnej koncepcji rozwoju gospodarczego kraju. "Dziękuję panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że się tego zadania podjął. Podkreślił, że "plan biliona złotych" był wielokrotnie dyskutowany, przedstawiany podczas kampanii wyborczych.

Zaznaczył, że ramowy plan przyjęty przez Radę Ministrów wymaga wypełnienia w poszczególnych dziedzinach. "To kwestia przede wszystkim stworzenia szans inwestycyjnych, lepszych warunków dla przedsiębiorców, a także tego, co można określić mianem rozwoju ukierunkowanego" - zaznaczył Duda.

Mówił, że w ostatnich latach inwestycje w Polsce były w ogromnej części zagraniczne. "Bardzo dobrze, że zagraniczne podmioty u nas inwestują, chciałbym, a by tak się działo dalej. Chciałbym, aby Polska była nadal - wierzę że będzie - terenem atrakcyjnym, by realizować swoje przedsięwzięcia i rozwój gospodarczy, ale chciałbym także, aby do tego dołączył się niezwykle istotny, bardzo silny komponent będący impulsem do rozwoju dla polskich przedsiębiorstw".

Prezydent chciałby, aby był to impuls "do rozwoju dla tych, którym już się powiodło i którzy przy sprzyjających warunkach są w stanie w swoim kraju zainwestować znacznie więcej i znacznie mocniej się rozwijać", ale także aby była to szansa dla odważnych, kreatywnych ludzi, którzy dopiero wchodzą na rynek.

Andrzej Duda zaznaczył, że wierzy, że plan Morawieckiego do tego się przyczyni.

W "Planie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" wskazano nowe kierunki działań państwa i nowe impulsy, które mają zapewnić polskiej gospodarce stabilny rozwój w przyszłości. Zgodnie z programem odpowiedzialny rozwój ma się opierać na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej, zrównoważonym rozwoju społecznym i regionalnym.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • planowanie przyszłej 25-cio latki, tego nawet komu(2016-03-08 19:01) Odpowiedz 20

    Najważniejsze w planie Morawieckiego to zapewnienie kasy na pokrycie obietnic wyborczych PIS. Reszta się nie liczy. A te mrzonki o popieraniu i dofinansowaniu konkurencyjności i innowacyjności polskich przedsiębiorstw z uwagi na brak możliwości finansowych, należy pomiędzy bajki włożyć.Umiejętności Morawieckiego przydadzą się jeszcze w 2007r i następnych latach, aby umiejętnie wydobyć kasę z NBP na pokrycie olbrzymiej dziury budżetowej. To jest zadaniem (nie wiem czy realnym do spełnienia) ministra Morawieckiego...

  • EWA(2016-03-07 13:07) Odpowiedz 01

    Morawiecki popiera podpisanie TTIP! Morawiecki sprowadzi do Polski biedę i bezrobocie. Co ciekawe - przecież super ekonomista Petru, gdyby chciał, mógłby obnażyć niecne plany Morawieckiego. Ale tego pewnie nie zrobi. Ciekawe, dlaczego??????????????

  • Naprawdę ? ...(2016-03-08 18:19) Odpowiedz 00

    ... to w Polsce jest bieda ? ... a nie w Bangladesz ?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama