statystyki

Tunezja: Wojsko zabiło 10 islamistów przy granicy z Libią

07.03.2016, 10:24
dżihad-terroryści

Tunezja: Wojsko zabiło 10 islamistów przy granicy z Libiąźródło: ShutterStock

Tunezyjscy żołnierze zabili w poniedziałek co najmniej 10 islamistycznych bojowników, którzy zaatakowali miasto Bin Kirdan, w pobliżu granicy z Libią - poinformował rzecznik tunezyjskiej armii. Zginął także jeden żołnierz.

Reklama


Reklama


Według źródeł medycznych i w służbach bezpieczeństwa w walkach śmierć poniosło także co najmniej pięciu cywilów. Bojownicy zaatakowali posterunki wojskowe i policyjne w mieście.

Mieszkańcy potwierdzili agencji AFP, że rano słychać było wymianę ognia. Widoczne były wzmocnione siły bezpieczeństwa, nad miastem krążyły śmigłowce.

Szef MSW w komunikacie nakazał mieszkańcom, by pozostali w domach; uruchomiona została specjalna alarmowa linia telefoniczna.

Tunezja obawia się rozprzestrzeniania się ekstremizmu z sąsiedniej Libii, gdzie Państwo Islamskie zyskuje na znaczeniu. Zachodni doradcy wojskowi szkolą tunezyjskie siły graniczne.

W ubiegłym roku w Tunezji islamistyczni bojownicy szkoleni w Libii przeprowadzili kilka ataków, w tym na muzeum Bardo w Tunisie (zginęło wówczas 21 turystów i tunezyjski policjant) i hotel w kurorcie Susa (38 ofiar, głównie brytyjskich turystów). Do obu aktów terroru przyznało się Państwo Islamskie.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama