statystyki

Ziobro wnioskuje o odroczenie wtorkowego posiedzenia trybunału ws. noweli o TK

07.03.2016, 10:19
Zbigniew Ziobro

Ziobro wnioskuje o odroczenie wtorkowego posiedzenia trybunału ws. noweli o TK źródło: newspix.pl

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny złożył wniosek o odroczenie wtorkowego posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego ws. noweli ustawy o TK autorstwa PiS. Jak poinformował rzecznik prasowy resortu Sebastian Kaleta, równocześnie wycofał też opinię swojego poprzednika Andrzeja Seremeta dot. tej ustawy.

Reklama


Reklama


Minister sprawiedliwości wycofał opinię b. prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta i złożył wniosek o odroczenie posiedzenia TK o 14 dni" - powiedział Kaleta. Jak dodał, wniosek o odroczenie uzasadniony jest "czasem potrzebnym do zajęcia stanowiska w tej sprawie". Poinformował również, że wniosek został złożony w piątek.

We wtorek Trybunał Konstytucyjny ma rozpocząć badanie nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS - zaskarżonej przez posłów PO, PSL i Nowoczesnej, I prezes Sądu Najwyższego, Rzecznika Praw Obywatelskich i Krajową Radę Sądownictwa. Kolejną rozprawę wyznaczono na środę.

Nowelizacja, której pierwsze czytanie odbyło się 17 grudnia 2015 r., została uchwalona przez Sejm - przy sprzeciwie opozycji - 22 grudnia 2015 r. Senat nie wniósł do niej poprawek. Prezydent Andrzej Duda podpisał ją 28 grudnia 2015 r. Jeszcze tego samego dnia ustawę opublikowano i - z uwagi na brak vacatio legis - tym samym weszła ona w życie.

Poprzednik Zbigniewa Ziobry na funkcji prokuratora generalnego Andrzej Seremet w przedstawionej w lutym opinii dla TK uznał, że nowelizacja jest niekonstytucyjna w kilkunastu punktach.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

 • Dzisiejszy cytat z innego forum (do ZEZU)(2016-03-07 12:07) Odpowiedz 30

  ""Odbudowaniu zaufania do kogo? Postkomuny za złodziejską pryywatyzację i brak dekomunizacji, Służb SB za lata kłamstw, afer,a nawet zabójstw , agentów TW za zdrady kolegów i konfidencje patriotów wolnej Polski . Media agenturalne jak TVN (ostatnie doniesienia prasowe o Wejchercie i ITI - "Wykop" ). Trzeba dokładniej sprecyzować o jaki typ zaufania chodzi. Bo do w/w ja już nie mam od dawna zaufania.."".................... ...........Zgadzam się całkowicie.

 • EU(2016-03-07 10:33) Odpowiedz 34

  Czy "inkwizytor" Ziobro jest ponad TK.?

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • zazu(2016-03-07 10:31) Odpowiedz 22

  w piątek słyszeliśmy o zmianach mających na celu odbudowanie zaufania, poniedziałek zaczynamy od zakwestionowania zakwestionowania Seremety -- wnp.pl

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama