statystyki

Francja: Zamieszki w czasie ewakuacji nielegalnego obozu dla uchodźców

29.02.2016, 17:21
Zamieszki w trakcie ewakuacji obozu pod Calais

Zamieszki w trakcie ewakuacji obozu pod Calaisźródło: PAP

W pobliżu Calais na północy Francji doszło do starć w trakcie ewakuacji części nielegalnego obozu dla uchodźców. Mieszka w nim około trzech tysięcy imigrantów.

Reklama


Reklama


Na obrzeżach obozu, zwanego „dżunglą”, rozlokowano ponad dwustu policjantów. Początkowo ewakuacja przebiegała spokojnie, nie licząc pojedynczych incydentów. Potem jednak doszło do starć. Kilkaset uchodźców i działaczy organizacji walczącej o pozostawienie imigrantów w obozie starło się z siłami porządkowymi. Podpalono dwa sklecone z drewna i plastyku domki, które doszczętnie spłonęły. Policja użyła gazów łzawiących.

Organizacje humanitarne i część lewicy zarzucają władzom, że nie są w stanie zapewnić uchodźcom dachu nad głową. Ci, którzy chcą się ubiegać o azyl polityczny we Francji, zostaną rozlokowani w ponad stu ośrodkach na terytorium całego kraju. Osoby chcące się przedostać do Wielkiej Brytanii zostaną umieszczone w przystosowanych do mieszkania kontenerach. Rząd twierdzi, że ewakuacja wynika z przesłanek humanitarnych - chodzi o bardzo złe warunki sanitarne w „dżungli”. W obozie częste były także akty przemocy.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama