statystyki

Rosyjska prasa: Polska zmienia się na naszych oczach

26.02.2016, 08:59
Prasa

Rosyjska prasa: Polska zmienia się na naszych oczachźródło: ShutterStock

Według rządowego dziennika "Rossijskaja Gazieta", zmiany zachodzące w Polsce szokują zachodnich obserwatorów. W tekście zatytułowanym "Polska: kłopoty z tłumaczeniem" autorka Ariadna Rokossowska zwraca uwagę na błyskawiczne zmiany, jakie partia Prawo i Sprawiedliwość wprowadza we wszystkich dziedzinach życia społecznego.

Reklama


Reklama


Rosyjski dziennik, powołując się na rozmowy z polskimi publicystami, wyjaśnia swoim czytelnikom, że Polska pod rządami PiS nie odżegnuje się od członkostwa w Unii Europejskiej, ale chce być silnym i wyrazistym uczestnikiem Wspólnoty. Przy tym, jak zauważa "Rossijskaja Gazieta", Polacy zachowali swoje narodowe wartości, które odróżniają ich od sąsiadów z Zachodu i Wschodu.

Dziennik wskazuje przy tym na silne przywiązanie mieszkańców kraju nad Wisłą do tradycji chrześcijańskich, a także na obecność Kościoła katolickiego w życiu społecznym i politycznym. Dodaje też, że w ostatnich latach, w Polsce znacząco wzrosło poczucie patriotyzmu, a rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość zamierza działać na rzecz podnoszenia historycznej świadomości rodaków.

"Rossijskaja Gazieta" wyjaśnia, że w polityce zagranicznej Polska stawia na Unię Europejską i NATO, ale jednocześnie chce być liderem wśród państw dawnego Układu Warszawskiego. Na końcu tekstu autorka odnosi się do stosunków polsko - rosyjskich, nazywając je trudnymi i zapewniając, że prędzej czy później "ta choroba minie".

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • KALIF(2016-02-26 09:35) Odpowiedz 100

  COŚ WYWAŻONEGO I obiektywnego

 • PiSrealizm(2016-02-26 14:23) Odpowiedz 40

  Oby nasze wnuki dożyły czasów, że będziemy mieszkać w normalnym kraju...

 • prawda(2016-02-26 15:02) Odpowiedz 31

  Wcale tak nie piszą, wręcz odwrotnie - współczują Wałęsie tych problemów. Sytuacja wokół Wałęsy została określona przez media rosyjskie jako "potrzeba chwili".

 • Edek(2016-02-26 23:36) Odpowiedz 10

  Wyraźnie widać,że to ostrożne i tzw bezpieczne wypowiedzi.Na razie nie wiedzą jak się odnieść do sytuacji w Polsce.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama