statystyki

Elżbieta Witek: Gdyby nie krajowy i międzynarodowy atak na rząd, moglibyśmy zrobić jeszcze więcej

24.02.2016, 09:22
Elżbieta Witek: Gdyby nie krajowy i międzynarodowy atak na rząd, moglibyśmy zrobić jeszcze więcej

Elżbieta Witek: Gdyby nie krajowy i międzynarodowy atak na rząd, moglibyśmy zrobić jeszcze więcej źródło: PAP

100 dni rządu? „Gdyby był większy spokój, to moglibyśmy zrobić jeszcze więcej. Dużo czasu zabiera nam ogromny atak nie tylko wewnętrzny, ale także na arenie międzynarodowej, spowodowany działaniami opozycji. Ostatnie 2 tygodnie to wizyty premier w Europie, tłumaczenie się w Strasburgu. Ten czas można byłoby poświęcić, żeby popracować tutaj” – mówi gość RMF FM, szefowa gabinetu premier Elżbieta Witek.

Reklama


Reklama


Jej zdaniem „w ciągu 100 dni premier nie zapowiadała, że wszystko będzie podpisane i wdrożone, tylko że projekty ustaw znajdą się w Sejmie”. Czego nie udało się zrealizować? „Ustawy podatkowe, które są w Ministerstwie Finansów. To nie jest prosta sprawa” – odpowiada minister. Witek mówi, że przy okazji 100 dni rządu nie będzie żadnych dymisji, bo: „Ekipa jest świetna. Każdy wykonuje swoje zadania. Gdyby był większy spokój, to moglibyśmy zrobić więcej”.

„Jak słyszę, że zadłużamy państwo, to chcę przypomnieć, że przejęliśmy państwo z ogromnym zadłużeniem poprzedniej ekipy. 8 lat zadłużenia przy potężnych środkach unijnych - trzeba być mistrzem, żeby do tego doprowadzić” – uważa Witek. Kwota wolna od podatku i obniżenie wieku emerytalnego? Szefowa gabinetu premier odpowiada, że to projekty wniesione przez prezydenta. „Nie będziemy się dublować” – dodaje. Pytana o wicepremiera Morawieckiego, który mówił, że kwota wolna od podatku powinna być niższa, niż na poziomie 8 tys., odpowiada: „To mówił premier Morawiecki, ale on nie podejmuje samodzielnych decyzji, tylko robi to Rada Ministrów.

Marek Belka szefem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju? „Patrzymy na to przyjaznym okiem” – odpowiada Elżbieta Witek. „Patrzymy na doświadczenie i bogactwo wiedzy i na to, jak jest oceniany na arenie międzynarodowej. Ocena nie jest negatywna” – dodaje.

Reklama


Źródło:RMF FM

Reklama

  • Moze trafiaja do ... KWARANTANNY ... jako wirusy (2016-02-24 12:13) Odpowiedz 41

    @ K.O. ... To już nie incydentalny przypadek ... !!! Ja tez nawet zrobiłem wpis - pytanie: ... " Czyżby do "Gazety Prawnej zawitała już ... Cenzura neo-BLSZEWIKÓW z PIS na podstawie nowej ustawy inwigilacyjnej PIS " ...?

  • K.O.(2016-02-24 11:51) Odpowiedz 30

    Dlaczego brak mojego wpisu? Zbyt krytyczny? Czy to tylko opóźnienie?

  • czytelniczka(2016-02-24 09:53) Odpowiedz 24

    taka prawda

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama