statystyki

Petru podsumowuje 100 dni rządów PiS. "To dni propagandy, inwigilacji i łamania konstytucji"

23.02.2016, 12:14
Ryszard Petru

Petru podsumowuje 100 dni rządów PiS. "To dni propagandy, inwigilacji i łąmania konstytucji"źródło: PAP

Ryszard Petru wystawia rządowi "jedynkę". Podsumowując sto dni gabinetu Beaty Szydło lider Nowoczesnej stwierdził, że "To były koszmarne dni. W szkolnej skali rząd zasługuje na jedynkę".

Reklama


Reklama


Petru uważa, że trudno w tym okresie doszukać się jakichkolwiek pozytywów. Jego zdaniem, pełno było natomiast nieodpowiedzialnych i nierozsądnych decyzji. "Były to dni propagandy, inwigilacji i łamania konstytucji. Konsekwentnie osłabiano też pozycję Polski za granicą. W sposób nieodpowiedzialny rozdawano też pieniądze, na które nie ma pokrycia" - stwierdził Ryszard Petru.

Szef Nowoczesnej odniósł się też do wniosku o wotum nieufności dla ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Jego złożenie zapowiedziała na jutro Platforma Obywatelska. "Jeżeli Mariusz Błaszczak spotka się z nami i wyjaśni sytuację w policji, zastanowimy się nad poparciem lub głosowaniem przeciw. W przeciwnym wypadku, będziemy zmuszeni poprzeć pomysł PO" - powiedział lider Nowoczesnej.

Zapowiadany wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA ma związek z ostatnimi zmianami w kierownictwie policji. Komendant Główny Zbigniew Maj podał się do dymisji po dwóch miesiącach urzędowania. Wyjaśniając swoją decyzję o rezygnacji mówił, że przeciwko niemu szykowana była prowokacja. Mieli ją przygotowywać byli funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

Nazwisko Maja pojawia się w postępowaniu prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Łodzi, które dotyczy korupcji. Śledczy podejrzewają, że doszło do szeregu nieprawidłowości w kaliskich instytucjach samorządowych i bezprawnych działań funkcjonariuszy publicznych.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • 6 króli(2016-02-23 12:44) Odpowiedz 70

  ile inicjatyw ustawodawczych w ciągu 100 dni złożyła Nowoczesna PO?

 • zmartwiony(2016-02-23 13:06) Odpowiedz 50

  Szkoda pieniędzy podatników na te pyskówki i zamęt Nowoczepnej.

 • Jak nazwać takich ludzi jak Petru(2016-02-23 13:34) Odpowiedz 30

  Jak si e nazywa facet , który gada głupoty i androny. Cameron to dla niego czyt. "Kamerun", a przez 100 dni , których ten rząd nie miał bo Petru ze Schetyną I KOD oraz GW latali do niemiaszków by UE przeszkadzała premier Szydło jak najmocniej ,podczas Jak nazwać takich ludzi - ja ich nazywam V Kolumna (inni Targowicami).

 • pop(2016-02-23 13:34) Odpowiedz 23

  Obca Agenta Petru Swetru

 • Teresa(2016-02-23 16:07) Odpowiedz 10

  Wstydu nie macie i toniecie w nienawiści do ludzi którzy w przeciwieństwie do was chcą coś zrobić dobrego dla Polski i narodu tego biedniejszego.Wy opływacie iw dostatki i miliony zł. i nie widzicie polskiej biedy, a jest jej niemało. Mam nadzieję, że wasze głosy są tyle warte co wy, czyli nic.

 • K.O.(2016-02-23 15:20) Odpowiedz 01

  "Jedynka" to i tak znośnie. To jest kompromitacja a nie realizacja obietnic rządu. Ciekawe jak PiS zacznie usprawiedliwiać nie wykonanie obietnic. Kłamali i oszukali wyborców i to jest pewnik.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama