statystyki

USA: Trump faworytem prawyborów republikanów w Newadzie

23.02.2016, 07:23
W Stanach Zjednoczonych kolejne prawybory prezydenckie partii republikańskiej - tym razem w stanie Newada.

W Stanach Zjednoczonych kolejne prawybory prezydenckie partii republikańskiej - tym razem w stanie Newada. źródło: Bloomberg

W Stanach Zjednoczonych kolejne prawybory prezydenckie partii republikańskiej - tym razem w stanie Newada. Faworytem pojedynku w tym stanie znów jest biznesman Donald Trump. Biznesman czuje się w Newadzie jak u siebie.

Reklama


Reklama


W największym mieście tego stanu Las Vegas stoi należący do niego 64-pietrowy luksusowy hotel. Na wiec Trumpa w tym mieście przyszło wczoraj 10 tysięcy osób. Było to największe polityczne zgromadzenie w historii Newady. Miliarder tradycyjnie już obiecał uczestnikom wiecu, że gdy zostanie prezydentem, Ameryka znów stanie się krajem, który zwycięża.
Trump znajduje się na pierwszym miejscu w sondażach wyraźnie wyprzedzając rywali, w sondażu CNN nawet o 26 punktów procentowych.

O drugie miejsce walczą konserwatywny senator z Teksasu Ted Cruz i młody senator z Florydy Marco Rubio. Ten ostatni, po wycofaniu się z prawyborów Jeba Busha, stał się głównym kandydatem republikańskiego establishmentu. Partyjni oficjele liczą na to, że skupi on głosy przeciwników Trumpa i ostatecznie pokona go w walce o nominację.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama