statystyki

KE: Pierwsze rezultaty Funduszu Junckera

22.02.2016, 21:50; Aktualizacja: 22.02.2016, 21:53

45 przyjętych projektów, ponad 100 porozumień z krajowymi bankami i ponad 100 tysięcy małych i średnich firm, które mają dostęp do nowego finansowania. Komisja Europejska przedstawiła dziś rezultaty dotychczasowego działania tzw. Funduszu Junckera, który ma przyczynić się do pobudzenia inwestycji w Europie o łącznej wartości 315 miliardów euro.

Reklama


Reklama


Wiceszef Komisji Jyrki Katainen podkreślał, że zapotrzebowanie na środki z Funduszu jest bardzo duże. Jak mówił, na tym etapie wykorzystano gwarancje z Europejskiego Funduszu na Rzecz Inwestycji Strategicznych opiewające na 9 miliardów euro. „To pobudzi inwestycje o wartości około 64 miliardów euro, szacujemy, że już 111 tysięcy europejskich małych i średnich firm korzysta z tego typu finansowania” - wymieniał Katainen.

Projekty finansowane z Funduszu Junckera obejmują inwestycje w innowacje i infrastrukturę. Na razie najwięcej jest ich we Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii. W Polsce zielone światło otrzymał na razie jeden projekt. Podpisano także cztery porozumienia z bankami w Polsce o łącznej wartości 18,5 miliona euro. Komisja Europejska szacuje, że przyczynią się one do inwestycji o wartości ponad 670 milionów euro, na których skorzysta prawie 10,5 tysiąca firm.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama