statystyki

Rulewski o Wałęsie: Liczy się suma działań, a nie poszczególne fragmenty życiorysu

22.02.2016, 14:06
Jan Rulewski twierdzi, że "Solidarność" udowodniła, że można wygrywać bez powstań, a dużą rolę w tym ma Lech Wałęsa.

Jan Rulewski twierdzi, że "Solidarność" udowodniła, że można wygrywać bez powstań, a dużą rolę w tym ma Lech Wałęsa. źródło: PAP

Jan Rulewski twierdzi, że "Solidarność" udowodniła, że można wygrywać bez powstań, a dużą rolę w tym ma Lech Wałęsa. Opozycjonista w czasach PRL, a dziś senator PO, odnosił się w TVP Info do sprawy ujawnienia przez IPN teczek tajnego współpracownika "Bolka".

Reklama


Reklama


Podkreślał, że człowieka należy oceniać przez pryzmat całej działalności, a nie poszczególnych fragmentów życiorysu. Ważne są też - jak mówił - forma walki i jej skutek. Jan Rulewski zachwalał też zdolności przywódcze Lecha Wałęsy. Przypisał mu dążenie do walki bez przemocy, angażowanie milionów ludzi i troskę o zachowanie jedności narodu.

Teczki tw. "Bolka" udostępnił dziś dziennikarzom Instytut Pamięci Narodowej. Dokumenty liczą ponad 750 stron. Zabezpieczono je podczas przeszukania w domu wdowy po Czesławie Kiszczaku. Lech Wałęsa konsekwentnie od wielu lat zaprzecza, że współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • prosta prawda(2016-02-22 14:54) Odpowiedz 11

    liczy się wszystko

  • czytelnik(2016-02-22 14:24) Odpowiedz 00

    w życiu liczy się wszystko, gdyby Wałęsa w odpowiednim czasie wyznał swoje grzechy, dzisiaj nie było by tej wojenki jak to nazwał Wałęsa

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama