statystyki

Wałęsa: "Bolków" było wielu. Poświęciłem wszystko dla walki

21.02.2016, 10:05; Aktualizacja: 21.02.2016, 10:09
Lech Wałęsa

Lech Wałęsaźródło: PAP

- Facet, gdzieś ty był? Mogłeś nie dać się sterować, mogłeś dać się wybrać. Ja zrobiłem tak, jak potrafiłem. Ile mi siły i mądrości starczyło. Każdy mógł zrobić to lepiej - w ten sposób Lech Wałęsa odniósł się do zarzutów Witolda Waszczykowskiego, który stwierdził, że były prezydent "mógł być sterowaną marionetką" w rękach komunistycznej bezpieki. Wałęsa dodał, że gdyby "wybrać drogę Gwiazdy i Walentynowicz mogliśmy się wystrzelać, na pewno nie zwyciężyć". Prezentujemy fragmenty wywiadu z Lechem Wałęsą przeprowadzonego na antenie stacji TVN24.

Reklama


Reklama


Reklama


Źródło:x-news

Reklama

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-02-21 10:31) Odpowiedz 152

    Niespełna trzy lata temu chciałeś pałować protestujących i strzelać do kibiców. Mówiłeś to z Matką Boską w klapie marynarki. Tylko z tego powodu ":największy demokrato świata" , panie były przewodniczący związku zawodowego który powstał by bronić robotników, powinieneś w końcu zamilknąć.

  • Wiesław 52(2016-02-21 11:22) Odpowiedz 151

    Ale w latach utrwalonej demokracji należało się rozliczyć uczciwie z przeszłości i przeprosić tych na których donosiło się lub opluwało w mediach jak śp. Annę Walentynowicz. Może przebaczyliby ci co siedzieli po donosach w więzieniach, co byli szykanowani, wyrzucani z zakładów pracy. A tak w roku 2016 "Bolek" czerpie profity, przy każdej okazji szkaluje "tych co wiedzą" , a skrzywdzeni jego donosami i inni opozycjoniści wpier...ją suszy chleb i są oceniani przez lewactwo jako oszołomi. Ku...two zawsze jest ku...twem i Matka Boska w klapie tego nie przysłoni.

  • tylko polska krew(2016-02-21 10:51) Odpowiedz 133

    Nigdy nie byłeś Piastem, a my wiemy kto jest kto, wiec spadaj gnoju w czeluście piekieł

  • Uczciwi Polacy mówią Bolkowi i post-komuiei NIE(2016-02-21 14:33) Odpowiedz 82

    Bolek kombinuje i wymyśla co chwila nowe wybiegi . Kombinował przez 25 lat z "hakiem". Są ofiary Bolka , które już mu kiedyś wygarnęli co o nim myślą. Ale po SB-ckim pomiocie spłynęło to jak woda po deszczu. Teraz post-komunistyczne media typu TVN itp. będą go wybielać i wspierać. Bolek, KOD, post-media to obłuda i zakłamanie III RP na niespotykaną skalę. Uczciwi Polacy mówią Wam dziś NIE.

  • rozbić i POróżnić 10 mln. solidarność na owe czasy(2016-02-21 10:42) Odpowiedz 70

    to naprawdę było dążeniem do celu---my i oni.Trwa to przez 25 lat POZogi tak dużego ruchu robotniczego,zamiast dla dobra---wszystko się robiło przeciwnie.Teraz z nędzy i rozpaczy zawiedzionego ludu,wyciąga się wnioski wobec tych co ludzie za nich zginęli,a polacy zostali wypędzeni z kraju , reszta bezrobotna z dyplomami w kieszeniach,lub praca śmieciowa.Chyba nie do tego celu trafiła solidarność ????

  • Rychu(2016-02-21 11:00) Odpowiedz 63

    „…Chleba i igrzysk …!” – ten okrzyk starorzymskiego poety Juwenalisa wznosił lud Rzymu, a kolejni władcy organizowali igrzyska gladiatorów, w czasie których rozdawali chleb i pieniądze. Minęły wieki, ale zasady się nie zmieniły. Reputację Polski trzeba zacząć od edukacji polskiego społeczeństwa. Indolencja intelektualna szczególnie młodych Polaków przeraża. Ale starsze pokolenie również jest poddane indoktrynacji. Modlitwą nie zbuduje się żadnej fabryki, piekarni, czy ciepłowni. Zamiast lekcji religii powinny być w szkołach wprowadzone obowiązkowe lekcje ekonomii. Bo nie opatrzność boża kieruje gospodarką, tylko ludzie swoim umysłem i ciężką pracą.

  • Inspektor Pracy(2016-02-22 13:03) Odpowiedz 21

    ..............Nie wiem czy On był Bolkiem czy tylko udawał,że nim był! ale wiem juz po latach iż na tytuł Przewodniczącego Solidarności i członka KORu nigdy nie zasluzył . Nigdy ,przenigdy nie słyszałem od niego aby upomniał sie faktycznie w POkapitaliźmie o jaskrawe łamanie praw pracowniczych a taki powinien być przez całe zycie rasowy przewodniczący!!!-- szczególnie gdy był juz Prezydentem czy później.. .............Wręcz przeciwnie -- ten Narcyz -ten zadufany człowiek -- chciał Pałować innych robotników którzy walczyli o swoje prawa w tym emerytalne. Ten POsiołek chciał poniewierać ludzi wyzyskanych przez naćpanego Tuska ,spracowanych i okradanych -zatrudnionych od 15r zycia ,pracujacych także bez wypoczynku w soboty i swieta .On niezareagowal także jak Pierwszy zaćpany Król Europy okradł Ich wstecznie z praw za Szkodliwe i Niebezpi Warunki Pracy mówiąc na odmianę "” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " .........-- a co zrobili za Jego akceptacją z Innymi zmuszając do 52 lata pracy mówiąc o nadgodzinach..!!! Dla mnie On Wałęsa nawet jeżeli nie był TW BOLEK to nim będzie na zawsze. I jeszcze jedno - wracaj do Danusi Narcyzie!

  • GOSC(2016-02-21 15:00) Odpowiedz 18

    TO PRAWDA DZIŚ WSZYSCY WIEDZA JAK POWINNO BYĆ CO KTÓRY Z TAMTEJSZYCH DZIAŁACZY ZROBIŁ NIE TAK??..ALE GDZIE ONI WTEDY BYLI ??SIEDZIELI POD KOŁDRĄ?? UCIEKLI ZA GRANICĘ??BALI SIĘ ODEZWAĆ???MALKONTENTÓW I ZNAWCÓW TZW. PRAWDY JEST WIELU SZCZEGÓLNIE WŚRÓD PISOWCÓW???ALE DLACZEGO NICZEGO NIE FIRMOWALI SWOIM NAZWISKIEM??NIE POŚWIĘCILI ŻYCIA ZAWODOWEGO I RODZINNEGO!!!JA WIEM WŚRÓD TEJ FORMACJI WÓDZ JEST TYLKO JEDEN JEGO PRAWDA OBJAWIONA JEST OBOWIĄZUJĄCA A BRAT TO TEN NAJLEPSZY KTÓRY NA POMNIKI SIE NADAJE???A WSZYSCY WIEDZA, ŻE TO NIE KONIECZNIE TAK JEST !!A WAŁĘSA NAWET JAK MIAŁ JAKIES SŁABOŚCI TO NIE ZNAM NIKOGO WŚRÓD POLITYKÓW I ZWYKŁYCH LUDZI KTÓRY BY ICH NIEMIAŁ NIE MA CZŁOWIEKA KTÓRY W ŻYCIU ROBI WSZYSTKO DOBRZE??JA GO NIE LUBIĘ ALE NIGDY NICZEGO MU ZARZUCAĆ NIE BĘDĘ !

    Pokaż odpowiedzi (1)