statystyki

Tusk o porozumieniu z Wielką Brytanią: Wzmacnia specjalny status Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej,

20.02.2016, 08:38
Donald Tusk

Donald Tuskźródło: PAP

To porozumienie wzmacnia specjalny status Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, ale nie podważa fundamentalnych zasad Wspólnoty - tak o kompromisie 28 krajów członkowskich mówił szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Porozumienie obejmuje nowe warunki członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii. Dotyczy m.in. ograniczeń w świadczeniach dla unijnych migrantów na Wyspach oraz zmniejszenia zasiłków na dzieci, które nie mieszkają za granicą ze swoimi rodzicami.

Tusk na konferencji prasowej w Brukseli odniósł się zarówno do samego porozumienia, jak i do sposobu jego negocjowania. Zanim doszło do przyjęcia kompromisu, odbyła się długa seria dwustronnych spotkań europejskich przywódców. "To porozumienie odpowiada na wszystkie postulaty premiera Camerona bez podważania podstawowych unijnych wartości" - powiedział Tusk. Jak mówił, podczas "długich i czasem burzliwych dyskusji: przywódcy zmierzyli się z najmniejszymi szczegółami porozumienia. "Być może było to widowisko dalekie od wspaniałego, ale to co ma znaczenie to to, że unijni przywódcy nie odeszli od stołu negocjacyjnego. Wagą bowiem było coś znacznie ważniejszego" - zaznaczył szef Rady.

Tusk dodał, że w obecnych czasach i w obliczu wielu zagrożeń utrzymanie jedności Europy jest kluczowe. "Nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych działań" - powiedział szef Rady.

Źródło:IAR

Reklama

  • Żeby nie Kiszczak(2016-02-20 18:13) Odpowiedz 01

    Tusk by nie istniał.

  • Kuba(2016-02-20 19:33) Odpowiedz 01

    ..Nie wiem czy On był Bolkiem czy tylko udawał,że nim był! ale wiem juz po latach iż na tytuł Przewodniczącego Solidarności i członka KORu nigdy nie zasluzył . Nigdy ,przenigdy nie słyszałem od niego aby upomniał sie szczególnie w POkapitaliźmie o jaskrawe łamanie praw pracowniczych a taki powinien być przez całe zycie rasowy przewodniczący szczególnie gdy był juz Prezydentem czy później.. .............Wręcz przeciwnie -- ten Narcyz -ten zadufany człowiek -- chciał Pałować innych robotników którzy walczyli o swoje prawa w tym emerytalne. Ten Osiołek chciał poniewierać ludzi wyzyskanych ,spracowanych i okradanych -zatrudnionych od 15r zycia ,pracujacych także bez wypoczynku w soboty i swieta .On niez areagowal także jak Pierwszy zaćpany Król Europy okradł Ich wstecznie z praw za Szkodliwe i Niebezpi Warunki Pracy mówiąc na odmianę "” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " .........-- a co zrobili za Jego akceptacją z Innymi zmuszając do 52 lata pracy mówiąc o nadgodzinach..!!! Dla mnie On Wałęsa nawet jeżeli nie był TW BOLEK to nim będzie na zawsze. I jeszcze jedno - wracaj do Danusi Narcyzie!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama