statystyki

Andrzej Duda: Rosja podżega do nowej zimnej wojny

19.02.2016, 18:23
Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w Monachium.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Rosja poprzez swoje działania w Syrii i na Ukrainie zmierza w kierunku nowej zimnej wojny. źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Rosja poprzez swoje działania w Syrii i na Ukrainie zmierza w kierunku nowej zimnej wojny. W wywiadzie dla agencji Reutera prezydent dodał, że Polska jest gotowa wesprzeć NATO w walce z tak zwanym Państwem Islamskim.

Reklama


Reklama


Andrzej Duda odniósł się do wypowiedzi rosyjskiego premiera Dmitrija Miedwiediewa, który w ubiegłym tygodniu stwierdził, że stosunki Wschód-Zachód zmierzają w kierunku "nowej zimnej wojny". Miedwiediew powiedział też, że NATO jest wrogo nastawione do Rosji i zamknięte na jakikolwiek dialog.

"Jeśli słucha się, jak Miedwiediew mówi o zimnej wojnie, a potem patrzy się na rosyjskie działania, to jest jasne, kto zmierza w kierunku nowej zimnej wojny" - powiedział Andrzej Duda. "Jeśli spojrzymy na to, kto podejmuje agresywne działania wojskowe na Ukrainie i w Syrii, kto wzmacnia swoje siły wojskowe w pobliżu granic swoich sąsiadów (...) to mamy jednoznaczną odpowiedź na pytanie, kto chce rozpocząć nową zimną wojnę. Na pewno to nie jest Polska, ani państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego" - oświadczył prezydent.
Andrzej Duda powtórzył, że Polska chce stałej obecności sił NATO na swoim terytorium. Ta sprawa ma zostać omówiona na lipcowym szczycie NATO w Warszawie.

Reuter pisze, że niektórzy członkowie Paktu odnoszą się do zwiększenia sił NATO w Polsce niechętnie - obawiają się dodatkowych kosztów, a także pogorszenia stosunków z Moskwą.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • tylko polska krew(2016-02-19 21:19) Odpowiedz 33

  Następny raz Polacy już go nie wybiorą na prezydenta, proponuje panią Kiszczakową na prezydenta, prawdziwa matka Polka,spełniła obowiązek wobec narodu,a ten jeszcze nic nie zrobił oprócz bredzenia

 • No prosze i ...(2016-02-19 21:40) Odpowiedz 21

  ... i p. "Prezydent wszystkich Polaków" (podobno sic!) ... opanował już zasadę neo-BOLSZEWIKÓW, ze ... "I KOTA W WORKU MOZNA WYKRECAC OGONEM"

 • Obywatel(2016-02-19 21:59) Odpowiedz 11

  Odważny Prezent Duda, nie tak jak ci popaprańcy Komorowski, Jaruzelski, Wałęsa

 • lech1(2016-02-19 19:15) Odpowiedz 12

  Mysle ze Duda darzy do wojny polsko -polskiej a jak sie odniesc do to pislamistow to dopiero bedzie jak wszystko neguja i nawet ja ze nie zylem w 4 RP to gdzie Wedlug gadow w przerzyciu pozwolil mi okres rzadow PISDZIELCOW ZYGAM NA TA POLITYKE KTORA WYRYWA NADZIEJE NA NORMALNOSC Piulsodski to tez wielki CCHHam

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama