statystyki

Bogdan Lis: Kiszczak zemścił się zza grobu na "Solidarności"

18.02.2016, 13:46; Aktualizacja: 18.02.2016, 14:00
Lech Wałęsa

Lech Wałęsaźródło: newspix.pl

Bogdan Lis uważa, że Czesław Kiszczak zemścił się zza grobu na "Solidarności" i jej etosie.

Reklama


Reklama


Dawny działacz związku skomentował w ten sposób sprawę materiałów obciążających Lecha Wałęsę, znalezionych w domu wdowy po Kiszczaku. Według prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Łukasza Kamińskiego, jest tam między innymi zobowiązanie do współpracy z Służbą Bezpieczeństwa, podpisane nazwiskiem Wałęsy.

Lis powiedział w PR24, że Kiszczak liczył na to, iż po Okrągłym Stole zostanie zostawiony w spokoju. Tymczasem wytoczono mu proces. Zdaniem Bogdana Lisa, były szef komunistycznego MSW zgromadził w domu dokumenty, które miały zostać ujawnione, aby rozpoczęła się gra, która ma skompromitować Wałęsę i "Solidarność".

"Ci, którzy wezmą udział w tej grze, to wezmą udział w grze Kiszczaka" - dodał Bogdan Lis. Podkreślił, że choć Kiszczak udawał partnera "Solidarności", to w gruncie rzeczy jej nienawidził, gdyż komuniści liczyli, że utrzymają władzę po Okrągłym Stole.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-02-18 15:08) Odpowiedz 81

    III RP, fundament państwa zbudowanego na krzywdzie ofiar i bogactwie oprawców Nie ma gładkiego przejścia z dyktatury do demokracji. Niemcy wyszli ze słusznego założenia, że mniejszym złem będzie ujawnienie archiwalnej spuścizny po tym nieludzkim systemie, niż przejście do porządku dziennego z pominięciem wiwisekcji zapaskudzonych życiorysów i rozrachunku z przeszłością. U nas było „wybaczenie” winy bez jej wyznania lub choćby wyrażenia skruchy, że o karze nie wspomnę

  • KALIF(2016-02-18 15:02) Odpowiedz 80

    KISZCZAK LUSTRATOR KTO DZIŚ PAMIĘTA JAKI GROMY sypały się pod ADRESEM OPOZYCJONISTÓW KTÓRZY CHCIELI DEKOMUNIZACJI I LUSTRACJI Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi włos nie spadł z głowy i, w przeciwieństwie do ich wielu ofiar, dożyli spokojnie swoich dni. Dziś, ironią losu, głównym lustratorem (z własnej woli, czy też nie), stał się zbrodniarz komunistyczny, były minister spraw wewnętrznych, współodpowiedzialny za przygotowanie i wprowadzenie stanu wojennego w 1981, główny koordynator walki z „przeciwnikami ustroju”, potem prezes Rady Ministrów PRL i pookrągłostołowy wicepremier Kiszczak

  • cecylia(2016-02-18 21:23) Odpowiedz 81

    Boguś a ty jaki miałeś pseudonim?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama