statystyki

IPN przeszukuje letniskowy dom Kiszczaka na Mazurach

18.02.2016, 09:42; Aktualizacja: 18.02.2016, 09:43

Poszukiwania dokumentów na działce letniskowej zmarłego szefa komunistycznej bezpieki. Dzisiaj prokurator Instytutu Pamięci Narodowej w asyście policji podjął prace na terenie należącej do Czesława Kiszczaka nieruchomości w miejscowości Wikno na Mazurach.

Reklama


Reklama


Jak głosi komunikat IPN, działania śledczego mają na celu poszukiwanie dokumentów podlegających obowiązkowi przekazania do zasobu archiwalnego Instytutu Pamięci Narodowej.

Przedwczoraj IPN zajął dokumenty w domu wdowy po Czesławie Kiszczaku. Wcześniej Maria Kiszczak miała zgłosić się do szefa Instytutu z propozycją odkupienia części dokumentów.

Wtedy też pokazała kartkę, która ma być informacją ze spotkania z tajnym współpracownikiem SB pseudonim Bolek. Spotkanie Maria Kiszczak rozpoczęła od stwierdzenia, że jej mąż przed śmiercią nakazał jej w razie kłopotów finansowych, zgłosić się do prezesa IPN. Za dokumenty chciała 90 tysięcy złotych.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Po ptakach (2016-02-18 10:53) Odpowiedz 80

    NO TO SIE SPÓŹNILI dom letniskowy . Czesława Kiszczaka funkcji spłonął garaż i znajdujący się tam samochód - 2 sierpnia 2010 A wille pozostałych Częśków , komuchów kiedy zostaną przeszukane? Po kolejnych 26 latach "wolności"?

  • Ho, ho ...(2016-02-18 11:12) Odpowiedz 04

    To IPN ma aż takie uprawnienia ?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama