statystyki

Polsko-niemieckie spotkanie samorządowców w sprawie uchodźców: Chcemy zachować dobre stosunki partnerskie

17.02.2016, 19:33
Polscy i niemieccy samorządowcy spotkali się w Greifswaldzie, niedaleko granicy, by po raz pierwszy wspólnie porozmawiać o problemach związanych z uchodźcami.

Polscy i niemieccy samorządowcy spotkali się w Greifswaldzie, niedaleko granicy, by po raz pierwszy wspólnie porozmawiać o problemach związanych z uchodźcami. źródło: PAP

Polscy i niemieccy samorządowcy spotkali się w Greifswaldzie, niedaleko granicy, by po raz pierwszy wspólnie porozmawiać o problemach związanych z uchodźcami. W zebraniu udział wzięli urzędnicy ze Szczecina, Świnoujścia i Polic, a także przygranicznych powiatów: Dobra Szczecińska oraz Nowe Warpno.

Reklama


Reklama


Strona niemiecka poinformowała o działaniach jakie podjęła w ramach przyjęcia grupy uchodźców z Syrii - mówi Achim Froitzheim, rzecznik prasowy powiatu Pomorze Przednie - Greifswald: "W ubiegłym roku zamieszkało tu 3 500 uchodźców, w styczniu i w lutym 2016 przyjęliśmy grupę kolejnych 800 osób. Naszym głównym problemem były poszukiwania miejsca ich zakwaterowania ."

Obecnie trwa proces integracji międzykulturowej. Osoby dorosłe mają obowiązek uczęszczania na kursy języka niemieckiego. Dzieci przybyłych do Niemiec uchodźców chodzą do przedszkoli i szkół, gdzie również uczą się języka. Rzecznik powiatu Pomorze Przednie-Greifswald poinformował, że statystyka policyjna dotycząca spraw kryminalnych nie zmieniła się od czasu przybycia emigrantów. Jak zapewniła strona niemiecka przyjęcie emigrantów nie ma i nie będzie miało wpływu na stosunki partnerskie z polskimi samorządowcami. Urzędnicy polscy odmówili wypowiedzi mediom.

Kolejne spotkanie samorządowców z Polski i Niemiec zaplanowano za rok. 

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Starym niemieckim zwyczajem (2016-02-17 20:47) Odpowiedz 50

    próbują od d_py strony. Dobrze by było, gdyby CBA posprawdzała majątki tych "samorządowców", bo to dla takich g_nojadów wystarczy parę groszy i przyjmą z tysiąc mazanych, Biedroń blisko.

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-02-17 21:55) Odpowiedz 30

    "Obecnie trwa proces integracji międzykulturowej". Tego typu okrągłe zdania rozwalają mnie intelektualnie. Wynika z niego, że równolegle z nauką niemieckiego dla emigrantów, Niemcy zaczęli się uczyć arabskiego i nowych nieznanych przedtem zwyczajów i zabaw . W wyniku opisanego procesu powstanie międzyjęzyk Arabisch-Deutsch i nowe zwyczaje, np. podpalanie bożonarodzeniowej choinki

  • Art8;)(2016-02-20 19:16) Odpowiedz 00

    https://www.youtube.com/watch?v=MaNcrhkQM2M właśnie to wpuszczamy do Europy

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama