statystyki

Semka: Opinia publiczna powinna poznać dokumenty dotyczące TW Bolka

17.02.2016, 09:50; Aktualizacja: 17.02.2016, 09:57

Opinia publiczna powinna poznać dokumenty dotyczące TW Bolka - uważa Piotr Semka, autor książki "Za, a nawet przeciw. Zagadka Lecha Wałęsy". Wczoraj z ofertą sprzedaży materiałów zwróciła się do IPN wdowa po generale Czesławie Kiszczaku.

Reklama


Reklama


Zdaniem Piotra Semki, generał mógł mieć różne ważne dokumenty. Po analizie, która ustali, czy nie zawierają one danych, obrażających czyjąś godność, należy je upublicznić, jeśli zawierają informacje, mogące wyjaśnić sprawę współpracy Wałęsy z SB. "Opinia publiczna ma prawo je poznać" - zaznaczył.

Piotr Semka uważa, że dokumenty w szafie Kiszczaka mogą być autentyczne, można domniemywać, że zabrał on je z archiwów MSW jako swego rodzaju polisę ubezpieczeniową. Jego zdaniem, nieprzypadkowo Maria Kiszczak wybrała właśnie te dokumenty, potwierdzające, że konatakty Wałęsy z SB trwały bardzo długo.

O tym, co znaleziono w domu generała Kiszczaka, IPN poinformuje jeszcze dziś. Były prezydent Lech Wałęsa wielokrotnie zaprzeczał, że to on jest agentem o pseudonimie "Bolek".

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Mało kogo ...(2016-02-17 14:26) Odpowiedz 01

    ... to interesuje ! To co miało być powiedziane, to już dawno ujawniono.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama