statystyki

IPN: W domu gen. Kiszczaka znaleziono dokumenty, które mogły dotyczyć TW "Bolka"

16.02.2016, 20:37
Łukasz Kamiński podczas konferencji prasowej dot. ujawnienia dokumentów przechowywanych przez Czesława Kiszczaka

Łukasz Kamiński podczas konferencji prasowej dot. ujawnienia dokumentów przechowywanych przez Czesława Kiszczakaźródło: PAP

Instytut Pamięci Narodowej zabezpieczył w domu generała Czesława Kiszczaka dokumenty. Jak poinformował szef IPN Łukasz Kamiński, wcześniej wdowa po generale oferowała odsprzedanie części z nich twierdząc, że dotyczą one tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek".

reklama


reklama


Kamiński powiedział, że wdowa przedstawiła IPN-owi zapisaną obustronnie kartkę papieru zatytułowaną "Informacja opracowana ze słów TW Bolek z odbytego spotkania w dniu 16 listopada 1974 roku". Poinformowała, że takich dokumentów posiada więcej i zaoferowała ich odsprzedanie. Jak mówił szef IPN, o sprawie niezwłocznie został poinformowany naczelnik oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie. "W godzinach popołudniowych prokurator IPN w asyście policji podjął w miejscu zamieszkania wdowy po Czesławie Kiszczaku czynności mające na celu zabezpieczenie dokumentów podlegających przekazaniu do IPN" - poinformował Łukasz Kamiński.

Jak dodał Łukasz Kamiński, w ubiegłym roku pion śledczy IPN próbował zweryfikować, czy w posiadaniu generała Kiszczaka rzeczywiście są dokumenty podlegające przekazaniu do IPN, ale proces ten przerwała śmierć generała.

Prezes IPN na wieczornym spotkaniu z dziennikarzami przeczytał tylko oświadczenie w sprawie zabezpieczonych dokumentów.

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • KALIF(2016-02-16 21:15) Odpowiedz 23

    Łoooo matko , wydało się !!! Akta Bolka u krwawego czerwonego Cześka się znalazły!!! A taki był wielki AŁTORYTET , mędrzec nad mędrcami!!! Dlatego zważywszy na POwyższe że się wydało wnioskuje aby UWOLNIĆ MATKĘ BOSKĄ Z KLAPY TEGO DONOSICIELA. Bolek tak od serca Ci radze ty sobie weź teraz sznurek i idż się zważyć , żebyś przynajmniej chonorowo z tragedyji wyszedł. Baw się dobrze Boluś bo taniec chocholi już się zaczął

  • KALIF(2016-02-16 21:07) Odpowiedz 22

    Czy establishment III RP i elity okrągłostołowe czeka ostateczny cios i nokaut? To niewykluczone, choć dziwi niefrasobliwość wdowy po Kiszczaku. Jej zachowanie jest wręcz głupie, a o to otoczenia najważniejszych generałów PRL-u nie należy podejrzewać. Może więc chodzi jedynie o grę? O to, by de facto podbić cenę tych teczek i akt, które mają pozostać nadal w ukryciu? Może IPN dostał jedynie płotki, a teczki tych, których trzeba wciąć trzymać w kieszeni, pozostaną schowane. Ale będą bardziej cenne. Bez względu na motywację wdowy po Kiszczaku, Polacy mają kolejny dowód na mafijny charakter państwa polskiego.

  • greg(2016-02-18 04:53) Odpowiedz 10

    miernoty z ipn obalają ostatnie polskie ikony...bronują ziemię, aby zbudować historię od początku. Kaczyński, Gliński, Suski...Trójca wyznaczająca lektury i podręczniki historii na przyszłe stulecia...

  • roberto(2016-02-17 11:00) Odpowiedz 00

    wizerunek Matki Boskiej tak to wygląda miłość trzeba nosić w sercu a nie w klapie marynarki odkupienie grzechów i krzywd jakie wyrządzamy bliskim nie odkupimy nawet nosząc obraz Matki Boskiej

  • Leo(2016-02-16 21:06) Odpowiedz 03

    Cienki Bolek staje się jeszcze cieńszy.

  • nieuk(2016-02-16 21:47) Odpowiedz 03

    bolek sprawiedliwoś cie dorwie a tak jeszcze balcerkiem wini sie zainteresować