statystyki

Ziobro chce lepiej chronić dobre imię Polski. Proponuje nowe przepisy w kodeksach

16.02.2016, 10:45; Aktualizacja: 16.02.2016, 10:46
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej.źródło: PAP

Minister sprawiedliwości przekonuje, że prawna ochrona dobrego imienia Polski wymaga wzmocnienia. Zbigniew Ziobro podkreśla, że taka zasada powinna zostać wpisana do Konstytucji, a także znaleźć się w kodeksach karnym i cywilnym.

Reklama


Reklama


Minister sprawiedliwości powiedział w radiowej Jedynce, że na takim rozwiązaniu powinno zależeć wszystkim siłom politycznym i liczy, że nie będzie problemu w znalezieniu poparcia dla niego w parlamencie.

Zbigniew Ziobro podkreśla, że z każdym rokiem jest więcej sytuacji, gdy Polska jest pomawiana w kontekście wydarzeń historycznych. Stąd też propozycja resortu sprawiedliwości, by za takie pomówienia karać. Minister podkreśla, że nie jest obojętne dla Polaków, gdy mogą być postrzegani przez pryzmat zbrodni niemieckich, przypisywanych Polsce.

Resort sprawiedliwości chce, obok wzmocnienia konstytucyjnej ochrony dobrego imienia Polski, wprowadzić możliwość wytaczania spraw karnych i cywilnych za przypisywanie Polsce i Polakom niemieckich zbrodni ludobójstwa.

Powództwo o ochronę dobrego imienia Polski także będzie mógł wytaczać IPN oraz organizacje pozarządowe. Ma to zapewnić wysokie odszkodowania za używanie takich sformułowań za granicą.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-02-16 14:54) Odpowiedz 00

    Żydzi ścigają każdego, kto ośmieli się podważyć istnienie komór gazowych. My ścigajmy każdego, kto ośmieli się twórców obozów z tymi komorami wiązać z Polakami Wiele osób krytykuje pomysł karania za kłamstwa dotyczące polskiej historii, ale porównanie, na jakie wpadł Waldemar Kuczyński, świadczy o naprawdę wyjątkowym stanie umysłu. Były minister przekształceń własnościowych - dziś zażarty wróg PiS - stwierdził dziś: "Powraca Mały Kodeks Karny z czasów stalinowskich. Więzienie za pogląd. Przerobiony PRL to ideał tych drani,

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama