statystyki

Apel do państw Grupy Wyszehradzkiej i krajów Europy Środkowej o solidarność z uchodźcami

15.02.2016, 19:33
Beata Szydło podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej

Beata Szydło podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiejźródło: PAP

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) apeluje do państw Grupy Wyszehradzkiej i krajów Europy Środkowej o solidarność z przybywającymi do Europy uciekinierami z Afryki i Azji.

Reklama


Reklama


Rzecznik prasowy polskiego biura UNHCR Rafał Kostrzyński wyjaśnia, że jest to apel, by kraje te były bardziej otwarte na przyjmowanie osób chroniących się
przed wojną i prześladowaniami. Także o to, by zapewniły im równy dostęp do procedur ubiegania się o status uchodźcy. "To jest apel o zwracanie uwagi nie na to, że są to masy ludzi, ale na to, że są to osoby po indywidualnych, często traumatycznych przeżyciach i że docierają do Unii Europejskiej dlatego, że nie mają innego wyjścia” - mówi Rafał Kostrzyński. I dodaje, że są to osoby, które w krajach pierwszego azylu nie mają już dalszych perspektyw na życie.

Dziś w Pradze odbywa się szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Tematem rozmów państw "czwórki" jest m.in. kwestia kryzysu migracyjnego. Według danych Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, od początku roku do Europy dotarło ponad 82 tysiące 600 uciekinierów.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Karol(2016-02-15 19:49) Odpowiedz 00

    Wysoki komisarz niech się puknie w głowę i zastanowi czym jest przyjmowanie migrantów w EU.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama