statystyki

Sondaż: PiS ma nadal duże poparcie Polaków. PO - tylko 14 proc.

11.02.2016, 15:53; Aktualizacja: 11.02.2016, 16:17
wybory

Centrum Badań zapytało też Polaków o ich aktualne preferencje partyjne.źródło: ShutterStock

Centrum Badań Opinii Publicznej zbadało preferencje wyborcze Polaków w lutym. Jak wynika z wywiadu, gdyby w tym miesiącu miały zostać ogłoszone wybory parlamentarne, udział w nich wzięłoby 2/3 dorosłych mieszkańców Polski.

Reklama


Reklama


Na pytanie: "gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory to czy wziąłbyś w nich udział", 67-procent badanych odpowiedziało, że zdecydowanie tak. 21-procent deklaruje, że na pewno nie wzięło by udziału w głosowaniu. Niezdecydowanych było 12 procent badanych.

Centrum Badań zapytało też Polaków o ich aktualne preferencje partyjne. Jak wynika z badania, najwięcej, bo 34-procent pytanych zagłosowałoby na kandydata Prawa i Sprawiedliwości. 19-procent swój głos oddałoby na listę Nowoczesnej, 14 procent - Platformy Obywatelskiej, a 11 procent - na ruch Kukiz'15. Tylko te ugrupowania weszłyby do Sejmu.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 3-10 lutego 2016 roku na liczącej 1000 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-02-11 16:22) Odpowiedz 132

    Komunistyczni kaci chlubą polskiej temidy. Sąd Najwyższy nierozerwalnie związany z PRL-em Sąd Najwyższy w 2014 r. obchodził swój jubileusz 100-lecia. Z tej okazji na ścianach w holu głównym umieszczono portrety pierwszych prezesów tej instytucji. Podświetlone i wyeksponowane przyciągają wzrok gości. Co jednak skandaliczne, na ścianach obok sędziów z czasów II RP i późniejszych z III RP umieszczono wizerunki współtwórców totalitarnego aparatu władzy PRL‑u. To właśnie oni słynęli z tłumienia przejawów wszelkiej niezawisłości sędziowskiej, mogącej przeszkodzić w wysługiwaniu się władzy. SN wyróżnił współtwórców reżimu komunistycznego popierającego wyroki śmierci na Żołnierzach Wyklętych i innych bohaterach walczących o niepodległość ojczyzny.

  • co na to Petru?(2016-02-11 17:44) Odpowiedz 111

    KOD-ziarze z ORMO już nie dają rady. Starym prykom z PZPR-u Kijowski mobilne Toy-Toy-e . Niemiecka szczujnia TVN24 i Pejsat pierd.. na okrągło jak to źle jest w Polsce. Jak Ryża Matołowa banda z PO kradła przez 8 lat to ta banda propagandzistów brała pieniądze na kłastwa i szczucie.

  • Portrety i chichot historii(2016-02-11 17:42) Odpowiedz 90

    To jest właśnie nie rozliczenie się z przeszłością i bandyci wiszą nie na szubienicach a w hołdzie im oddanym na ścianach tzw. Wymiaru Wątpliwej Sprawiedliwości. Ten organ SN powinien się sam oczyścić, ale skoro starzy towarzysze jak Rzepliński są awangardą TK to o czym my tu mówimy. Co prawda wcześniej opuścił szeregi PZPR niż sztandar, ale uciekał z tonącego okrętu, a tak robią przecież " szczury". Portrety , zakłamywanie historii i takież też wyroki post-sędziów . Na całe szczęście ogromna większość obecnych to uczciwi ludzie.

  • Polaków?(2016-02-11 20:28) Odpowiedz 81

    To był sondaż z podziałem na narodowości? A ile mu daliście, szwaby ze szpryngeja?

  • x(2016-02-12 07:26) Odpowiedz 61

    to Nowoczesna nie ma już 99%?

  • w(2016-02-11 18:42) Odpowiedz 62

    brawo i jeszcze raz brawo!!!!

  • Tytularnia(2016-02-11 22:05) Odpowiedz 61

    zdegustowany tytułami w GP. Tytuł powinien być Nowoczesna przoduje, już 18% a wkrótce 35%. Co jam mowie, 105%.

  • KALIF(2016-02-11 20:23) Odpowiedz 51

    DLA Jurgieltników O 14% za dużo Zagraniczne pieniądze dla polityków śmierdziały, śmierdzą i śmierdzieć będą. Dla Millerów, Kwaśniewskich, Tusków Petru i ich ferajn mają one wciąż zapach fiołków

  • tylko PIS,PSL w sejmie dla zasady,aby PIS(2016-02-11 20:29) Odpowiedz 50

    odebrać 2/3 do prostowania syjonistycznych zamiarów zniszczenia Polski.

  • ???(2016-02-12 10:39) Odpowiedz 30

    ale jak POwstanie Petru --Złoty Cielec TVNu