statystyki

Waszczykowski: Przyjazd Komisji Weneckiej to potwierdzenie, że nic złego się nie dzieje

10.02.2016, 08:50
Waszczykowski: Przyjazd Komisji Weneckiej to potwierdzenie, że nic złego się nie dzieje

Waszczykowski: Przyjazd Komisji Weneckiej to potwierdzenie, że nic złego się nie dziejeźródło: PAP

Spór wokół Trybunału Konstytucyjnego jest prosty do rozwiązania - można to osiągnąć drogą politycznego kompromisu. Ku takiej opinii - zdaniem ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego - skłania się Komisja Wenecka.

Reklama


Reklama


Szef dyplomacji dodał w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że nie żałuje zaproszenia Komisji do Warszawy, a jej przyjazd był dobrym doświadczeniem, które potwierdziło, że w Polsce nic złego się nie dzieje.

Według ministra, przedstawiciele Komisji sprawiali wrażenie zdziwionych, że spór wokół Trybunału został tak zapętlony między politykami i instytucjami.

Przedstawiciele Komisji Weneckiej przez dwa dni prowadzili rozmowy w Warszawie, by wypracować opinię w sprawie grudniowej nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Delegacja spotkała się wczoraj z Rzecznikiem Praw Obywatelskich oraz sędziami Trybunału Konstytucyjnego, ministrem sprawiedliwości, a także nieoficjalnie z przedstawicielami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Dzień wcześniej rozmawiała z prezydentem, parlamentarzystami oraz sędziami w Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. 
Jutro i pojutrze, już w Wenecji, delegacja będzie rozmawiać o tym, co usłyszała w Polsce. Opinia dotycząca praworządności w Polsce ma być gotowa w połowie marca.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama