statystyki

Policjanci oskarżeni o przyjęcie łapówki. Jeden z nich pracował w wydziale do walki z korupcją

06.02.2016, 13:19

Jeden z kujawsko-pomorskich policjantów zatrzymanych w związku z korupcją tymczasowo aresztowany. Drugi pozostanie na wolności. Tymczasowy areszt zastosowano także wobec kobiety, która miała wręczać funkcjonariuszom łapówki - mówi sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak, rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Warszawie.

Reklama


Reklama


Jak tłumaczyła, nie ma podstaw do zatrzymania drugiego z policjantów, ponieważ materiał dowodowy przedstawiony przesz prokuraturę nie wskazuje jednoznacznie na popełnienie przez niego przestępstwa.

Tymczasowo aresztowany został Krzysztof M., naczelnik wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej w Aleksandrowie Kujawskim. Drugim zatrzymanym w tej sprawie był Robert M., policjant z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy, z wydziału do walki z korupcją.

Sprawę prowadziło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze usłyszeli zarzuty dotyczące nieuzasadnionych sprawdzeń w systemach informatycznych i przekazywania danych Justynie Z. w zamian za korzyść majątkową, nie mniejszą niż 21,5 tys. zł. Policjanci mieli dokonać kilkuset sprawdzeń w okresie od lutego do czerwca zeszłego roku. Justyna Z. prowadziła działalność związaną z usługami detektywistycznymi. Usłyszała zarzut udzielania korzyści majątkowej. Kobieta miała płacić policjantom za udostępnienie zastrzeżonych danych.

Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • fgh(2016-02-06 15:33) Odpowiedz 10

  POLICJA to największa zorganizowana banda przestępców.

 • mmm(2016-02-06 15:19) Odpowiedz 10

  Co chcecie od tych biednych policjantów? Oni tylko dorobić do pensji chcieli. I przy okazji pomóc pani Justynie. A ile stresu musieli przy tym mieć. I pewnie sąd oceniający tę sprawę podejście będzie miał podobne do mojego. Bo wystarczającą karą dla oskarżonych będzie przejście przez sam proces. Umorzą - bo się przedawni (należy zawiesić na kilka lat to postępowanie, wy już wiecie jak to zrobić ) albo warunkowo sąd umorzy (jak się nie uda przedawnić), żeby tak zacni i prawi policjanci dalej mogli pełnić służbę, ku chwale Ojczyzny.

 • sa(2016-02-06 14:35) Odpowiedz 12

  A co będzie teraz jak nikt nie kontroluje zbierania danych , po co na taką skalę, bez wstępnej zgody sądu (wymaganego uzasadnienia procesowego do dostępu) wchodzi do systemu i robi co chce Policja i inne organy RP. Kto dopuścił, chyba bezmyślnie do tego , jakie zagrożenie nam stwarza wyciek danych , jak tu tacy ważni funkcjonariusze i nadzór KW P dopuszcza się , takich haniebnych czynów . Horror co się będzie działo , apel o rozwagę w kontekście nowych przepisów , do Sejmu, Rządu i organów RP - to musi być pod ścisłą kontrolą , sędziego śledczego prowadzącego postępowanie !!!!!!!. Inaczej to hulaj dusza piekła nie ma, nowy Rządzie !!!!

 • az(2016-02-06 14:05) Odpowiedz 01

  Chwasty należy wyrywać.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama