statystyki

Mobilizacja na zachodniej granicy. Polska chce zabezpieczyć się przed nielegalnym przejściem uchodźców z Niemiec

06.02.2016, 09:45

Samorządy na zachodzie kraju chcą zabezpieczyć się przed nielegalnym przejściem uchodźców z Niemiec do Polski. Bezpieczeństwo mają zwiększyć częstsze patrole służb i wymiana informacji z niemieckimi odpowiednikami.

Reklama


Reklama


Choć, według burmistrza Gubina Bartłomieja Bartczaka, w mieście nie dochodzi do incydentów z udziałem uchodźców, to służby cały czas są w gotowości. Rozmówca IAR poprosił już strażników granicznych o dodatkowe patrole. Cały czas jest też w kontakcie z władzami sąsiedniego Guben.

Burmistrz Gubina przyznaje jednak, że sytuacja jest inna niż jeszcze kilka miesięcy temu. Bartłomiej Bartczak wspomina, że wcześniej to on tłumaczył się z występków Polaków w Niemczech. Dziś, jego zdaniem, potencjalne zagrożenie może przyjść z tamtego kierunku.

Rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Irena Skuliniec, informuje, że mundurowi od listopada ubiegłego roku częściej patroluję przygraniczne tereny. Stwierdzili oni kilkanaście przypadków nielegalnego przekroczenia granicy z Niemcami. Wszyscy zatrzymani wrócili do Niemiec.

Patrole odbywają się także w głębi kraju. Tuż za granicą, nieopodal Guben umieszczono około 600 uchodźców.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-02-06 11:21) Odpowiedz 10

    W Ostendzie imigranci grupowo zgwałcili nastolatkę. Jeden z napastników po tym czynie powiedział, że dziewczyna nie powinna się skarżyć, bo "kobiety powinny być posłuszne". Do gwałtu doszło w listopadzie 2015 r., ale dopiero teraz dowiedziała się o nim belgijska opinia publiczna. Wszystko dzięki przypadkowi. Mainstreamowe media MILCZĄ ???Pierwsza noc tradycyjnego karnawału w Kolonii: 22 napaści seksualne! Wykładowca w szkole technicznej w Ostendzie zwrócił uwagę na 14-letniego ucznia arabskiego pochodzenia, a dokładniej na zdjęcie, którym się chwalił: w mundurze wojskowym i z karabinem maszynowym. Chłopakiem zainteresowały się organa ścigania. W jego telefonie komórkowym znaleziono filmik, na którym imigrant wraz z sześcioma innymi kolegami wykorzystują seksualnie nieprzytomną 17-latkę. Oprawcy - zdejmując bieliznę z dziewczyny, rozkładając jej uda i gwałcąc - śmiali się, tańczyli i śpiewali po arabsku.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama