statystyki

Protest przeciwko inwigilacji pod Pałacem Prezydenckim. Duda zaprosił protestujących do Pałacu

05.02.2016, 22:07
Protest przeciwko inwigilacji pod hasłem "Władzo, wyloguj się z mojego prywatnego życia!" przed Pałacem Prezydenckim.

Protest przeciwko inwigilacji pod hasłem "Władzo, wyloguj się z mojego prywatnego życia!" przed Pałacem Prezydenckim.źródło: PAP

Andrzej Duda zaprosił wieczorem na rozmowę przedstawicieli protestujących przed Pałacem Prezydenckim przeciwników ustawy o policji, która ich zdaniem przyznaje służbom zbyt wiele uprawnień.

Reklama


Reklama


Podczas 20-minutowego spotkania prezydent powiedział im, że do podpisania ustawy zmusiło go orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Przyznał jednak, że konieczne są zmiany - relacjonuje uczestniczący w rozmowie Wojciech Klicki z fundacji Panoptykon. Jak powiedział, "wszyscy uczestnicy spotkania - w mojej ocenie - zgodzili się, że te rozwiązania nie są doskonałe i wymagają dalszych prac". Powstać ma platforma wymiany poglądów, dzięki której środowiska mają przedstawiać swoje poglądy na sprawę dostępu do danych obywateli.

Protest przed Pałacem Prezydenckim trwa od południa. O 20:00 odbyła się jego kulminacja, kiedy to uczestnicy podświetlili Pałac latarkami i smartfonami, czyli - w ich interpretacji - "rzucili światło na inwigilację". Akcja zakończy się o północy.

Jej organizatorzy chcą zwrócić uwagę na ustawę o policji podpisaną wczoraj przez prezydenta. Bogumił Kolmasiak z fundacji "Akcja Demokracja" przekonywał, że ustawa daje władzy zbyt duże uprawnienia "Pozwala to na bezpośredni dostęp służb do danych internauty. Mogą dowiedzieć się z jakich stron internetowych korzystali, kiedy, w jakich godzinach, z kim się spotykali. To jest niewyobrażalna ingerencja państwa w prywatność obywateli" - mówił aktywista.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Czasem MENDA "UTNIE" w PC, jakby to bylo ... JAJO(2016-02-05 23:13) Odpowiedz 51

  @ Bert Też PIERDU, ... PIERDU ..., a na mój PC wlazła już jakaś... neo-BOLSZEWICKA ... MENDA, w jeden dzień po podpisaniu nowej ustawy przez Prezydenta ... o dopuszczalnej inwigilacji. Jednakże, jak piszę hrabia A. Fredro ... "MENDA tez stworzenie Boże ... i inaczej żyć nie może"

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Bert(2016-02-05 22:22) Odpowiedz 41

  Pierdu,pierdu, z mojego kompa jakaś inwigilująca mnie świnia zeszła dopiero miesiąc po przegranych przez PO wyborach.

 • KALIF(2016-02-06 14:36) Odpowiedz 00

  KOD tworzą dziś starzy, chorzy z nienawiści palikotowcy Porzuceni przez duchowego ojca, zapomniani przez matkę Środę od banialuk, wyborczym kopniakiem oderwani od radia, telewizji i większych portali internetowych. GDZIE BYLI GDY PO i ZSL INWIGILOWAŁA NA POTĘGĘ NIE KRZYCZELI GDY PLATFUSY PISAŁY USTAWĘ

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama