statystyki

Protest przeciwko inwigilacji pod Pałacem Prezydenckim

05.02.2016, 14:43; Aktualizacja: 05.02.2016, 22:08
Pałac Prezydencki w Warszawie

Kulminacja protestu ma być o 20 wtedy uczestnicy "rzucą światło na inwigilacje", czyli podświetlą swoimi latarkami i smartphonami Pałac Prezydencki.źródło: ShutterStock

"Prywatność to twoje prawo", "wyloguj się z naszego prywatnego życia" - to tylko niektóre z haseł, które pojawiły się przed Pałacem prezydenckim. Trwa tam 12-sto godzinny protest przeciwko inwigilacji.

Reklama


Reklama


Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na ustawę o policji podpisaną wczoraj przez prezydenta. Bogumił Kolmasiak z fundacji Akcja Demokracja uważa, że ustawa daje władzy zbyt duże uprawnienia "Pozwala to na bezpośredni dostęp służb do danych internauty. Mogą dowiedzieć się z jakich stron internetowych korzystali, kiedy, w jakich godzinach, z kim się spotykali. To jest niewyobrażalna ingerencja państwa w prywatność obywateli" - mówi aktywista.

Katarzyna Szymielewicz z fundacji Panoptykon zaznacza, że dotyczy to szczególnie dziennikarzy, adwokatów i polityków, ale też zwykłych ludzi. " Policja może analizować dane i mogą być z nich wyciągnięte jakieś kompromitujące informacje np. o romansach, o chorobach psychicznych, o nałogach czy o relacjach, które wydają się władzy podejrzane" - dodaje Szymielewicz.

Kulminacja protestu ma być o 20 wtedy uczestnicy "rzucą światło na inwigilacje", czyli podświetlą swoimi latarkami i smartphonami Pałac Prezydencki.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • PIS was bierze od tyłu,więc POdświetlcie sobie....(2016-02-05 15:16) Odpowiedz 21

    rzopy....idiotyczne czopy.

  • KALIF(2016-02-05 15:17) Odpowiedz 20

    Wstrząsająca relacja lokalnej dziennikarki z Brodnicy: "Po artykułach o wójtach z PSL do redakcji wchodzi dwóch wynajętych mężczyzn..." Lokalny układ, a może po prostu mafia?! Dotknęłam partię, która była dotychczas partią rządzącą w Polsce powiatowej, na wsiach - partię, która ledwo dostała się w tej chwili do Sejmu. Tej partii i jej włodarzom zaczął się palić grunt pod nogami — **mówiła w Poranku Wnet Celina Nałęcz, redaktor naczelna Tygodnika Regionalnego Brodnickiego CBR.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama