statystyki

Szydło: Polska nie zgadza się na relokację uchodźców. Ale nie wycofamy się z decyzji poprzedniego rządu

04.02.2016, 15:34

Decyzje dotyczące relokacji nie przyniosły oczekiwanego efektu. W taki sposób przebywająca dzisiaj z wizytą w Londynie Beata Szydło komentuje unijne pomysły rozwiązania kryzysu migracyjnego.

Reklama


Reklama


Premier podkreślała, że Polska nie zgadza się na relokacje, ale też nie wycofa się z decyzji poprzedniego rządu. To jednak zdaniem Beaty Szydło nie wyklucza dyskusji na forum Unii Europejskiej, by szukać lepszych, bardziej skutecznych rozwiązań.

Premier podkreślała, że Polska uczestniczy we wszystkich działaniach, mających na celu zabezpieczenie granic zewnętrznych Unii Europejskiej w tym w budowaniu straży granicznej. Polska podjęła też zobowiązania finansowe jeśli chodzi o współpracę Unii Europejskiej i Turcji. "Pokazujemy w tej chwili drogi wyjścia z tej patowej sytuacji dlatego, że ten mechanizm, który został przyjęty, wydyskutowany po prostu się nie sprawdza, on nie rozwiązuje problemu" - mówiła premier.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu Polska w tym roku zgłosiła gotowość do przyjęci maksymalnie 400 uchodźców relokowanych z Grecji i Włoch.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Lincoln(2016-02-04 21:32) Odpowiedz 10

    Szanowny pis - "Można oszukiwać pewną grupę ludzi przez pewien czas, ale nie można oszukać wszystkich ludzi – przez cały czas. Abraham Lincoln."

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama