statystyki

Platforma Obywatelska o programie PiS: To nie jest projekt "500+", a "500-".

03.02.2016, 08:25
Platforma Obywatelska o programie PiS: to nie jest projekt "500+", a "500-".

Platforma Obywatelska o programie PiS: to nie jest projekt "500+", a "500-".źródło: PAP

To nie jest projekt "500 plus", a "500 minus". Tak o sztandarowym pomyśle władz, zakładającym przyznawanie 500 złotych miesięcznie na dzieci, mówi Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej.

reklama


reklama


Poseł krytykował program w radiowej Jedynce. Podkreślał, że wsparcie ominie wielu potrzebujących. Według niego, program "500 plus" dyskryminuje samotne matki oraz rodziny, w których jedno z dwójki dzieci kończy 18 lat - bo tym samym drugie dziecko przestaje być drugim, a staje się pierwszym, na które wsparcie nie przysługuje. "Mnóstwo dziur, program nieprzemyślany, chaotycznie wprowadzany" - ocenił Mariusz Witczak. Przypomniał, że idą na niego środki z budżetu, czyli pieniądze wszystkich podatników. Zdaniem posła PO, źle przygotowany program może w przyszłości uderzyć w polską gospodarkę.

Mariusz Witczak zastrzegł, że nie kwestionuje zasadności wspierania polskich rodzin. Zapowiedział, że jego partia przedstawi wkrótce własną, lepszą propozycję w tym zakresie.
Zasiłek w wysokości 500 złotych na pierwsze dziecko ma przysługiwać tym rodzinom, w których miesięczny dochód na członka nie przekroczy 800 złotych i 1200 w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Przy kolejnych dzieciach nie ma progu finansowego. Ze świadczenia ma skorzystać 2,7 miliona polskich rodzin, a w pierwszym roku wypłaty mają kosztować budżet 17 miliardów złotych. Ma to poprawić wskaźniki demograficzne.

Projektem ustawy na najbliższym posiedzeniu ma się zająć Sejm.

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • Rabin Ibn Josek(2016-02-03 10:08) Odpowiedz 125

    A gdzie wy POpaprańcy byliście przez 8 lat ? Spało się w przytulnych gabinecikach i kręciło się lody na boku. A teraz nagle taka aktywność ?

  • A(2016-02-03 10:17) Odpowiedz 124

    Ustawa 500 + krzywdząca, bezprawna oraz niesprawiedliwa. Jakim prawem samotna matka ma ze swoich podatków dokładać do dzieci z pełnych rodzin? Czy jej wina polega na tym, że pracuje ( i przekracza te 800 zł), w odróżnieniu od licznej rzeszy siedzących w domu i produkujących kolejne dzieci współobywateli? Nie przemawiają do mnie argumenty, że ich dzieci, to w przyszłości będą zasilać ZUS oraz budżet, bo skoro ich rodzice NIC NIE ZASILAJĄ, A TYLKO BIORĄ, TO DZIECI TEŻ BĘDĄ ROBIĆ TO SAMO.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Platformo taktrzymać.(2016-02-03 10:14) Odpowiedz 84

    Za.ebiście krytykuja ten program Ci co pieniądze zamiast na wsparcie rodzin dawali na super POnadkominowę gaże prezesów pseudoprywatnych państwowych spólek jak np JSW Zagór.

  • obserwator(2016-02-03 09:53) Odpowiedz 82

    Schetyna z watahą pojechał do UE, to im poradza co z tym 500+ mają zrobić

  • Ryszard Kubaszko(2016-02-03 11:45) Odpowiedz 71

    PO ma pełne moralne prawo do krytykowania rządowego programu 500+, bo przecież jej program "Zmień pracę i weź kredyt" jest o niebo lepszy!

  • STANSIO(2016-02-03 10:46) Odpowiedz 61

    PLATFUSY SA WSCIEKLI NA TO 500 + BO WPROWADZA TO PIS . PO 3 MIESIACACH RZADZENIA . PLATFORMA I NIC DOBREGO DLA LUDZI NIE ZROBIŁA PRZEZ 8 LAT ICH RZADZENIA ......SAMI TYLKO JEDLI CHCLELI ....AFERA GONIŁA AFERĘ .....BRAWO PIS TAK TZRYMAĆ ................

  • ???(2016-02-03 11:38) Odpowiedz 511

    Gazeta Prawna wyjatkowo czesto cytuje Platforme Obywatelską -czy to jej organ?

  • meusche(2016-02-03 15:44) Odpowiedz 31

    Do RABIN IBN JOSEK. cZY PAN MA NA MYŚLI PLATFORMERSOW -CHLALI I SPALI? Jeśli tak to się zgadza bo przecie nie zdążyli oprożnic 350 butelek różnego rodzaju trunkow zostawiajac w gabinetach rządowych.

  • georg(2016-02-03 18:42) Odpowiedz 21

    Nie jest to pomoc dla dzieci .Tyle szumu o nic.PiS wszystko czyni bez głowy pod publiczke.Zafajdanych ma ekonomistów!

  • lucjan(2016-02-03 15:57) Odpowiedz 24

    Jacy oni wielcy,mądrzy i zaradni.Łatwo krytykować dobro ,ktore wprowadza PIS dbając o prestiż obywateli.Niech Partia Oszolomow pochwali się w jaki sposób zadbala o dobro rodakow.Towarzystwo ośmiorniczkowe głosilo ,że państwo polskie istnieje teoretycznie na papierze.Reszta to h.d i kamieni kupa.Ośmielam się stwierdzić ,że platformeria istnieje teoretycznie i na papierze .Sądząc po sondarzach to oni zmieniają się w kamyczkow kupke wylewając krokodyle lzy w brukseli .To koniec i agonia platformersow