statystyki

Współpraca energetyczna z Norwegią. Szydło: Chcemy gazociągu z Morza Północnego

02.02.2016, 16:50; Aktualizacja: 02.02.2016, 16:56
Z budowy gazociągu norweskiego zrezygnował rząd Leszka Millera.

Z budowy gazociągu norweskiego zrezygnował rząd Leszka Millera. źródło: PAP

Polski rząd będzie zabiegał o budowę gazociągu z Morza Północnego do naszego kraju - zapowiada premier Beata Szydło.

Reklama


Reklama


Szefowa rządu jest z wizytą w Oslo, gdzie spotkała się między innymi z premier Norwegii Erną Solberg. Beata Szydło powiedziała na konferencji prasowej, że polskie władze popierają projekt budowy gazociągu z Norwegii, gdyż jest on ważny dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Przypomniała, ze inwestycja była dwukrotnie planowana, jednak ostatecznie jej nie zrealizowano. Beata Szydło zapowiedziała, że rząd zrobi wszystko, by stworzyć dobry klimat do tego, by inwestycję udało sie przeprowadzić.

Szefowa rządu dodała, że współpraca z Norwegami daje Polsce możliwość zróżnicowania źródeł energii dla naszego kraju. Zwrócila uwagę, że jeszcze przez wiele lat nasza energetyka będzie opierać się na węglu. "Poszukujemy jednak także innych możliwości. Inwestycja w Szelfie Norweskim jest dobrą drogą" - dodała.

Wraz z premier Szydło w rozmowach z norweskimi władzami uczestniczą Piotr Woźniak z PGNiG i pełnomocnik rządu ds. infrastruktury energetycznej minister Piotr Naimski.
Z budowy gazociągu norweskiego zrezygnował rząd Leszka Millera.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • POtriota(2016-02-02 21:05) Odpowiedz 00

    aż serce pęka kiedy się widzi ile trzeba wysiłków aby naprawić występki i dzrady poprzedników, w tym Millera, który zaniechał budowę tego gazociągu pod dyktat Putina i Schrodera

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama