statystyki

Kempa o ustawie o służbie cywilnej: To likwidacja fikcji i hipokryzji

02.02.2016, 09:41
Kempa o ustawie o służbie cywilnej: To likwidacja fikcji i hipokryzji

Kempa o ustawie o służbie cywilnej: To likwidacja fikcji i hipokryzjiźródło: Agencja Gazeta

Ustawa o służbie cywilnej likwiduje fikcję i hipokryzję w polskim prawie - uważa szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. W radiowej Trójce odniosła się do wczorajszej decyzji Rzecznika Praw Obywatelskich, który zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego zmiany w przepisach dotyczących urzędników służby cywilnej. Za niekonstytucyjne uznano m.in. nowe reguły obsadzania wyższych stanowisk w drodze powołania, a nie konkursu.

Reklama


Reklama


Jak podkreśliła szefowa kancelarii premiera, żeby służba była skuteczna, musi iść "ręka w rękę" ze swoim szefem. Dodała, że odpowiedni dobór kadr jest warunkiem powodzenia w osiąganiu zamierzonych celów. "Jeśli ktoś chciał współpracować z panem X, bo uważał, że ta współpraca będzie bardzo dobra, musiał stosować sztuczki i obejścia, aby ta osoba była zatrudniona. Pytam się po co, skoro taką osobę można powołać, lub gdy się nie sprawdza, odwołać ją" - zauważyła Beata Kempa.

Sprzeciw Rzecznika wywołało m.in. usunięcie przepisów gwarantujących dostęp do wyższych stanowisk w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru. We wczorajszym oświadczeniu napisano, że "nie sposób mówić o realizacji prawa dostępu do służby publicznej na jednakowych zasadach, skoro prawo to będą mogli realizować wyłącznie ci obywatele, którzy mają wyłączny dostęp do niepublicznych informacji o wolnych wyższych stanowiskach w służbie cywilnej".

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • czytelnik(2016-02-02 10:03) Odpowiedz 31

    taka jest prawda

  • Greg(2016-02-02 20:46) Odpowiedz 20

    Rwę włosy z głowy, jak słyszę Kępę. Fantastycznie. Po każdych wyborach należy likwidować hipokryzję i uchwalać prawo, które usadowi naszych na szczycie. A prosty lud to kupi....

  • obiektywny(2016-02-02 12:32) Odpowiedz 10

    Jednak wg. tego nie-do-rzecznika , najlepiej jak przy korycie są sami swoi ..... aż do śmierci . Tak by chcieli wszyscy , którym przychodzi opuścić pier..enie w stołki z godziwym wynagrodzeniem . Najwyższy czas to zmienić . Tryb-unał przy obecnie obowiązującym prawie i tempie ,zaskarżenie te będzie mógł rozpatrzyć dopiero.......... pod koniec 2018r.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama