statystyki

Białoruś zapobiega społecznemu pasożytnictwu. Wprowadza podatek od darmozjadów

01.02.2016, 17:47

Niepracujący Białorusini dobrowolnie zgłaszają się do płacenia tak zwanego podatku dla darmozjadów. To efekt wprowadzenia w ubiegłym roku w życie dekretu prezydenta Białorusi "o zapobieganiu społecznemu pasożytnictwu".

Reklama


Reklama


Zgodnie z dekretem osoby nigdzie nie pracujące i nie poszukujące pracy mają zapłacić specjalny podatek. Obecnie wynosi on ponad 4 miliony rubli, czyli 800 złotych. Do kategorii darmozjadów społecznych zaliczani są ludzie, którzy w roku ubiegłym nie pracowali przez ponad sześć miesięcy.W Mińsku z wnioskiem o zapłacenie podatku darmozjada zwróciło się już 267 osób. Osoby, które zgłoszą się i dobrowolnie zapłacą taki podatek do końca maja tego roku mogą liczyć na 10-procentowa ulgę.

Podatek dla darmozjadów został wprowadzony w celu zapobiegania pasożytnictwu społecznemu, zachęcania ludzi do pracy i wypełnienia "konstytucyjnego obowiązku obywateli udziału w finansowaniu wydatków państwowych".

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • podatek od darmozjadów(2016-02-02 10:44) Odpowiedz 10

    Widmo niebezpiecznego precedensu krąży po Europie! W strachu są europosłowie, posłowie parlamentów krajowych, Prezesi spółek, banków, politycy różnej maści, propagandyści, wielu innych na synekurach, itp.

  • bratpis(2016-02-01 22:11) Odpowiedz 10

    Popieram w 100%

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama