statystyki

Polski resort obrony w Waszyngtonie: Przygotowania do szczytu NATO i obrona przeciwrakietowa

01.02.2016, 07:31

Delegacja polskiego resortu obrony rozpoczyna dziś spotkania w Waszyngtonie. Wiceministrowie Bartosz Kownacki i Tomasz Szatkowski będą rozmawiać w stolicy USA o przygotowaniach do szczytu NATO oraz warunkach zakupu przez Polskę systemów obrony przeciwrakietowej.

Reklama


Reklama


Wiceminister Bartosz Kownacki jest już w Waszyngtonie, dziś dołączy do niego wiceminister Tomasz Szatkowski. Obaj przedstawiciele resortu obrony mają zaplanowane rozmowy w Pentagonie. Wiceminister Kownacki spotka się również z przedstawicielami amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego. Poprzedni polski rząd wskazał na produkujący systemy „Patriot” koncern Raytheon jako na partnera naszego kraju w programie obrony powietrznej "Wisła".

Umowa na zakup "Patriotów" nie została jednak jeszcze podpisana a obecny rząd stara się wynegocjować lepsze warunki od dotychczas proponowanych przez Amerykanów. Wiceminister Kownacki mówi wprost, że jeśli nie uda się ich wywalczyć to Polska może zrezygnować ze współpracy. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski mówił kilka dni temu w sejmie o możliwości rozpisania nowego przetargu. Przedstawiciele firmy Raytheon nie chcą się wypowiadać na temat zbliżających się negocjacji odsyłając korespondenta Polskiego Radia po komentarz do polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama