statystyki

Szef MON będzie mógł wznowić badanie przyczyn katastrofy smoleńskiej

30.01.2016, 14:13

Będzie można ponownie zbadać przyczyny katastrofy smoleńskiej. Przewiduje to projekt rozporządzenia szefa MON, który opublikowało Rządowe Centrum Legislacji.
Projekt dotyczy organizacji oraz działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP).

Reklama


Reklama


Minister Antoni Macierewicz pytany dzisiaj o tę kwestię zapowiedział, że opinia publiczna wkrótce pozna szczegóły tej sprawy. Zostanie zorganizowany specjalny briefing prasowy i stanie się to - jak powiedział - bardzo szybko.

Rozporządzenie autorstwa szefa MON zostało opublikowane wczoraj. Od razu trafiło do międzyresortowych uzgodnień. W ciągu kilku dni ma zostać podpisane i wejść w życie.
Projekt przewiduje, że minister obrony narodowej będzie mógł wznowić badanie wypadku lotniczego, gdy zostaną ujawnione nowe okoliczności lub dowody mogące mieć istotny wpływ na ich przyczyny.

Już wczoraj rzecznik resortu obrony potwierdził, że rozporządzenie ma związek z zamiarem wznowienia badania przyczyn katastrofy smoleńskiej i powołania specjalnej komisji.
W myśl obecnych przepisów o wznowieniu badania katastrofy lotniczej decyduje szef Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Nowe rozporządzenie przewiduje, że będzie mógł to robić szef MON. W gestii ministra będzie też wyznaczenie szefa komisji oraz poszerzenie jej składu. Dopuszcza się nawet do 60 członków.

W razie konieczności szef MON będzie również mógł - w porozumieniu z szefem MSWiA - rozszerzyć skład o osoby niezbędne do przeprowadzenia czynności badawczych.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • x(2016-01-30 15:25) Odpowiedz 10

    Ile to będzie nas kosztować. Jak długo jeszcze będą publiczne pieniądze wyrzucane w błoto?

  • Olgierd(2016-01-30 17:10) Odpowiedz 00

    Myślę, że teraz wyjdzie że TUSK kazał pilotom lądować i dlatego się rozbili a może zamiast Tu-147 lecieli dronem którego Putin z Tuskiem kierowali.....hmmm.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama