statystyki

Białoruś: OBWE krytycznie o ubiegłorocznych wyborach prezydenta

28.01.2016, 15:50

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie krytykuje ubiegłoroczne wybory prezydenckie na Białorusi. Według białoruskiej Centralnej Komisji Wyborczej wygrał je po raz piąty z rzędu Aleksander Łukaszenka, uzyskując 84 procent głosów.

Reklama


Reklama


Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE zwraca uwagę w swoim raporcie, że białoruska centralna komisja wyborcza nie opublikowała informacji o liczbie wydrukowanych i wydanych wyborcom kart do głosowania. Nie było publikacji informacji o wynikach wyborów w poszczególnych punktach głosowania. Oprócz tego w wielu lokalach wyborczych praca obserwatorów była utrudniona. Zaobserwowano też przypadki dorzucania kart do głosowania w trakcie liczenia głosów.

Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka rekomenduje wniesienie zmian do białoruskiej ordynacji wyborczej dla zwiększenia przejrzystości procesu wyborczego.

Do Mińska przybył Michael Georg Link, szef Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. Przeprowadzi rozmowy między innymi w Centralnej Komisji Wyborczej Białorusi.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama