statystyki

Nowoczesna: Przyszłość strefy Schengen zagrożona?

26.01.2016, 18:50; Aktualizacja: 26.01.2016, 18:54
UE

UEźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nowoczesna obawia się o przyszłość strefy Schengen. Kamila Gasiuk-Pihowicz powiedziała w Sejmie, że obniżanie pozycji Polski w Europie i na arenie międzynarodowej może doprowadzić do tego, że powstanie "małe Schengen" do którego Polska nie zostanie włączona.

Reklama


Reklama


W opinii Pauliny Hennig-Kloski najgorsze, co w tej chwili może się stać "to podzielenie Europy w temacie kontroli granic i imigrantów". Jej zdaniem wprowadzenie "małego Schengen" czy jakikolwiek powrót do większej kontroli na granicach spowoduje, że każdy kraj zostanie z problemem imigrantów pozostawiony sam sobie. Posłanka Nowoczesnej powiedziała również, że w interesie Polski nie leży "zaostrzanie tego tematu". Dodała, że Nowoczesna na każdym kroku będzie broniła strefy Schengen w obecnym kształcie.

Wczoraj ministrowie spraw wewnętrznych 28 krajów odbyli nieformalna naradę na temat sposobów walki z kryzysem migracyjnym. Skrytykowali Grecję, że nie pilnuje skutecznie granic i nie rejestruje migrantów zgodnie z procedurami. Podczas spotkania Johanna Mikl-Leitner, minister spraw wewnętrznych Austrii mówiła, że jeśli granica grecko-turecka nie będzie pilnie strzeżona, wtedy granica strefy Schengen przesunie się w stronę Europy Środkowej.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Dla ....(2016-01-27 19:11) Odpowiedz 00

    .... przeciętnego Polaka ma to takie samo znaczenie jak wizy do Stanów.

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-26 21:28) Odpowiedz 00

    "to podzielenie Europy w temacie kontroli granic i imigrantów" Pani Hennig-Kloski musi dużo pracować nad formą wypowiedzi, bo to sformułowania zaczerpnięte z języka BLW, który jako wzorzec polityka jest nadal hołubiony przez nowoczesną (platformę). Inną sprawą jest to, że "jaki pan taki kram". Po szarży wodzą na Rubikoniu (samych "sześciu króli" mógłbym jakoś przełknąć i strawić) pod względem intelektualnym nie mam zbyt wygórowanych oczekiwań Co do meritum zaś, to jeszcze rok, czy dwa i wszyscy sąsiedzi Niemiec zamkną swoje granice

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama