statystyki

Europol ostrzega: Dżihadyści mają nową strategię zamachów we Francji

25.01.2016, 19:39; Aktualizacja: 25.01.2016, 19:57

Unijna agencja policyjna Europol ostrzega, że dżihadyści opracowali nową strategię zamachów. Ich celem jest przede wszystkim Europa, w tym głównie Francja.

Reklama


Reklama


W przeciwieństwie do francuskich ekspertów antyterrorystycznych, specjaliści z Europolu są zdania, że Państwo Islamskie zamierza uderzyć w szarego obywatela. Według dżihadystów, straty wśród ludności cywilnej wywołują większe wrażenie i sieją przerażenie w społeczeństwie - a o to chodzi terrorystom. Ataki mieliby przeprowadzić islamiści równocześnie, w różnych miejscach, dzięki temu, że znają specyfikę lokalną kraju, z którego pochodzą.

W raporcie Europolu podkreślono, że nie ma dowodów na to, iż terroryści przedostają się do Unii razem z falą uchodźców.

Francja domaga się ściślejszej współpracy w wymianie informacji i współdziałaniu antyterrorystycznym między policjami poszczególnych krajów. Według tamtejszych ekspertów, dżihadyści przygotowywali siedem zamachów we Francji, ale ich celem były głównie obiekty przemysłowe i mające symboliczny związek z Europą.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-26 00:15) Odpowiedz 10

    Jak widzę, że w Davos poza "uchodźcami" wymyślono też "dżihadystów". Są naziści, faszyści, terroryści będą dżihadyści, wszyscy mają bliżej nieokreślone pochodzenie narodowe, etniczne, wyznają nieznaną religię i są źli. Przybywają na ziemię z głębi kosmosu, a pokonani znikają (tak się stało z nazistami). Przeciwieństwem ich są demokraci, eurokraci, socjaliści (powinno dla jasności nazywać się ich socjalatami (niestety jest wyjątek, socjalaci narodowi, więc oni pozostaną socjalistami) . Też nie mają określonej narodowości, chociaż w tym przypadku wiadomo, że wierzą w Postęp. Kiedy ludzie błądzą, Postęp ustami wybranych przekazuje co powinni zrobić, aby nie ściągnąć na siebie kary kosmitów z planety "Iści". Niestety moją logikę zaburzają "specjaliści" Europolu oraz "eksperci" (to ci dobrzy) antyterrorystyczni, którzy nie mogą ustalić gdzie uderzą kosmici. nie chcę się mieszać do walki dobra ze złem, ale można domyślić się, że będą starać się uderzyć tam gdzie potencjalnych ofiar będzie dużo, a atak niespodziewany.

  • Solussolius(2016-01-26 22:51) Odpowiedz 00

    Zapowiadają operację fałszywej flagi.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama