statystyki

Rosjanie sądzą, że wrak Tu-154M jest już w Polsce

25.01.2016, 15:54; Aktualizacja: 25.01.2016, 18:02

Część Rosjan sądzi, że wrak Tu-154M został już dawno zwrócony Polsce. Tymczasem przedstawiciele rosyjskich władz powtarzają przy każdej okazji, że fragmenty samolotu, który rozbił się w Smoleńsku, oddadzą dopiero po zakończeniu śledztwa.

Reklama


Reklama


Na pytanie, kiedy zakończy się śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy tupolewa, strona rosyjska nie daje jasnej odpowiedzi.

Przedstawiciele Komitetu Śledczego już wiele razy zapowiadali, że już wkrótce zakończą dochodzenie, jednak wciąż przedłużają je o kolejne miesiące. Gdy kilka dni temu, goszczący w Moskwie wiceminister spraw zagranicznych RP Marek Ziółkowski zapytał o zwrot wraku, ponownie usłyszał od wiceszefa rosyjskiej dyplomacji Władimira Titowa, że nastąpi to po zakończeniu śledztwa.

Tymczasem część mieszkańców Smoleńska jest przekonana, że fragmenty rozbitej maszyny już dawno wróciły do Polski. -"Ten wrak już dawno zabrali, nie ma go na lotnisku, podobno do Polski został wywieziony" - przekonują. Są jednak i tacy, którzy wiedzą, że na miejscu katastrofy fragmentów samolotu już nie ma, ponieważ zostały zmagazynowane w zamkniętej części lotniska pod brezentową wiatą. A ta, przez ostatnie lata nie odnawiana, mocno się zużyła i nie chroni już wraku przed śniegiem i deszczem.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • z Hameryki(2016-01-25 19:38) Odpowiedz 30

    część Amerykanów wciąż uważa ze Słońce obraca się wokół Ziemi

  • Podobnie ...(2016-01-25 19:21) Odpowiedz 10

    .... jak część Polaków myśli, że to był zamach.

  • A zakończą śledztwo(2016-01-25 23:23) Odpowiedz 10

    jak Polacy wymrą.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama