statystyki

Podrabiane papierosy z Donbasu trafiały do UE

24.01.2016, 11:58

Podrabiane papierosy trafiały z Donbasu do Unii Europejskiej. Ukraińscy pogranicznicy odkryli szlak przerzutowy, którym nielegalne wyroby tytoniowe były przewożone na Zachód.

Reklama


Reklama


Pogranicznicy i funkcjonariusze służby bezpieczeństwa zlikwidowali kanał przemytniczy. Jak poinformowała ukraińska Służba Graniczna podrabiane papierosy były produkowane w Donbasie, na terytorium zajętym przez prorosyjskich separatystów. Następnie nielegalny towar trafiał przez linię frontu do jednej z miejscowości na terenach kontrolowanych przez siły rządowe. Stamtąd papierosy przesyłano do zachodnich i południowych obwodów Ukrainy. Następnie tytoń był przemycany do krajów Unii.

Przejęta przez ukraińskich pograniczników kontrabanda prawdopodobnie miała trafić do Czech, bowiem podrobione przez separatystów paczki papierosów miały czeskie napisy.

Według Ukraińców, nielegalne fabryki tytoniu w tak zwanej Donieckiej Republice Ludowej są kontrolowane przez rosyjskie służby, a z nielegalnych pieniędzy jest finansowane działanie separatystycznych bojówek.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Skoro tak mówią ...(2016-01-24 12:03) Odpowiedz 21

    .... to jest akurat na odwrót.

  • przez 30 lat płynie rzeka spirytusu zwanego w ....(2016-01-24 13:18) Odpowiedz 10

    Polsce ślepotką i meliny mają się dobrze i reszta motłochu przestępczej kontrabandy ma też się nieżle,więc o co chodzi ze śmiesznymi papierosami,jak polacy sami potrafią swój tytoń domowym sposobem przerobić.Reasumując--wszyscy są zachwyceni tylko najsłabsze ogniwa są w tym procederze chore smutne i ciągle markotne i co dalej?????

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama