statystyki

Spór o Puszczę Białowieską: Komisja Europejska zadaje pytania

22.01.2016, 21:45; Aktualizacja: 23.01.2016, 22:55

Do sporu o Puszczę Białowieską włącza się Komisja Europejska. O wycinkę 400 tysięcy drzew, które zaatakował kornik, apelują Lasy Państwowe. Z drugiej strony protestują fundacje ekologiczne, które zapewniają, że lasy same dadzą sobie radę z inwazją szkodnika.

Reklama


Reklama


Komisarz ds. środowiska Karmenu Vella powiedział IAR, że Komisja Europejska wyraziła zaniepokojenie sytuacją "Taka wycinka mogłaby być zagrożeniem dla obszarów Natura 2000, dlatego komisja zwróciła się na piśmie do polskich władz, aby odniosły się do tego problemu. Formalnie nie wiemy, czy wycinka drzew miałaby być zwiększona czy zmniejszona, ale ściśle przyglądamy się tej sprawie"- powiedział Karmenu Vella.

Minister Środowiska Jan Szyszko powiedział, że dostał już pierwsze pisma w tej sprawie "Zaniepokojenie Unii polega na tym, że giną takie siedliska priorytetowe, jak bory i lasy bagienne, łęgowe lasy jesionowe i grąd subkontynentalny. To dzieje się na dużej powierzchni." - mówił Szyszko. Poinformował, że w Puszczy Białowieskiej trwa inwentaryzacja i na razie nie podjęto żadnych decyzji.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-22 23:00) Odpowiedz 34

  Wszyscy o wszystko będą teraz biegać do Schulza ??? Ekolodzy zamiast chodzić na skargę do Brukseli, powinni zająć się polowaniem na korniki i przyrządzaniem z nich zdrowych ekologicznych przekąsek, które można wysyłać europosłom. Poza tym powinni przekonywać rolników aby przestawili się na chów kóz. Koza zje wszystko, zaatakowane przez korniki drzewo też, a wysyłane do Niemiec mogą być hitem eksportowym.

 • KE ...(2016-01-23 09:42) Odpowiedz 20

  ... niech się zajmie głodowymi pensjami Polaków !

 • pis to HANBA DLA POLSKI(2016-01-23 08:03) Odpowiedz 03

  I BARDZO DOBZE! pisdowskiej zlodziejskiej i bandyckiej mafii trzeba patrzyc na lepkie lapska. Im wiecej kontroli tym dla DOBRA POLSKI LEPIEJ!

 • Adam(2016-01-23 15:02) Odpowiedz 00

  Kornik w Puszczy Białowieskiej - klęska czy naturalna dynamika lasu? Wykład dr hab. Bogdana Jaroszewicza wygłoszony podczas Nocy Biologów na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego https://www.youtube.com/watch?v=DvhWMwm-0RA

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama