statystyki

Światowe Forum Gospodarcze w Davos o przyszłości Europy i problemie migracji

22.01.2016, 12:53; Aktualizacja: 22.01.2016, 13:17
Przyszłość Europy, a także problemy migracji i bezpieczeństwa to główne tematy Światowego Forum Gospodarczego, które po raz 46 odbywa się w Davos, w Szwajcarii.

Przyszłość Europy, a także problemy migracji i bezpieczeństwa to główne tematy Światowego Forum Gospodarczego, które po raz 46 odbywa się w Davos, w Szwajcarii.źródło: Agencja Gazeta

Przyszłość Europy, a także problemy migracji i bezpieczeństwa to główne tematy Światowego Forum Gospodarczego, które po raz 46 odbywa się w Davos, w Szwajcarii.

Reklama


Reklama


„Projekt-Europa“ może się załamać - tak twierdzi w Davos nie tylko premier Wielkiej Brytanii David Cameron, ale też premierzy Francji i Grecji. David Cameron przyznał, że już od dawna Wielka Brytania ma kłopoty z Unią Europejską. Jego największy postulat dotyczy migrantów i wypłacania im świadczeń socjalnych. Rząd brytyjski domaga się reformy zasad przyznawania pomocy socjalnej, np. aby migranci z Unii Europejskiej przybyli na wyspy dopiero po 4 latach mieli prawo do zasiłku. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Wielka Brytania będzie w referendum decydować czy pozostać w Unii, czy nie.

„W tym momencie wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii byłoby katastrofą“ - przyznaje premier Francji Manuel Valls. Bez rozwiązania problemów bezpieczeństwa i uchodźców Europa może się rozpaść - ostrzega Valls.
Niemiecki minister spraw zagranicznych Wolfgang Schäuble apeluje na Forum, aby przeznaczyć miliard euro na pomoc regionom, z których przybywają uchodźcy, żeby zmniejszyć ich napływ do Europy.
Wszyscy mają nadzieję, że szczyt Unii Europejskiej w lutym przyniesie konkretne rozwiązania.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Za...(2016-01-23 08:21) Odpowiedz 00

    Za jedna z najwazniejszych spraw uwazam szybka zmiane prawa miedzynarodowego czyli Konwencji o uchodzstwie z 1951 r. Od tego czasu wiele sie zmienilo i krytera uchodzcy powinny zostac ograniczone. Politycy boja sie lamac prawo nawet nieprzystajace do obecnej rzeczywistosci bo moga byc rozliczani przez miedzynarodowe organizacje m. in. przez Trybunal w Hadze. Bez zmiany Konwencji praworzadna Europa utraci swoja suwerennosc na rzecz imigrantow/uchodzcow. A wiec malujmy wlosy na czarno i szyjmy burki.

  • EWA(2016-01-22 15:06) Odpowiedz 00

    Szczyt (?) UE nie przyniesie żadnych rozwiązań. Obejrzałam prawie całą debatę w europarlamencie w naszej sprawie. Po przeżyciu pierwszego szoku jestem pewna, że politycy unijni nie są w stanie podjąć żadnych decyzji, ponieważ (jakby to powiedzieć...) przekracza to ich zdolności intelektualne. Trzeba by mieć pomysł i osiągnąć jednomyślność - a to jest wykluczone. Rozwiązanie kryzysu imigracyjnego jest proste - uszczelnić granice, zawiesić Schengen i postawić na granicach wojsko, które w drastycznych przypadkach będzie strzelać, bo po to ma broń. Obrona granic nie polega na tym, że komuś (komu??) da się w łapę miliard lub trzy miliardy euro i "samo" się załatwi. A co "genialni" unijni politycy chcą zrobić z już będącymi w UE imigrantami zarobkowymi? Dadzą im "pracę", której imigranci nie chcą (bo wolą mieć prawa od obowiązków) i zabiorą pracę młodym bezrobotnym Europejczykom? Ależ nie! Politycy każą europejskim podatnikom utrzymywać swoje dupska i jeszcze płacić imigrantom! A co mądrale z UE chcą zrobić z teoretycznie ( teoretycznie!!!) zatrzymanymi imigrantami zarobkowymi w "hot-spotach"? Powiedzą im : sio? Politycy na "szczycie" pobełkoczą, napiją się i najedzą i wrócą do swoich bezpiecznych pieleszy. A za parę miesięcy będzie się krew lała i w UE i poza nią, na granicach. Nuuu, ale politycy mają prawo do ochrony .....

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama