statystyki

CBOS: Rośnie poparcie dla rządu. Coraz więcej Polaków popiera też Beatę Szydło

20.01.2016, 14:12; Aktualizacja: 20.01.2016, 14:25

Rośnie poparcie dla rządu. Z sondażu CBOS wynika, że odsetek zwolenników gabinetu Beaty Szydło wzrósł z 30 proc. w grudniu do 36 proc. obecnie. Przeciwnych rządowi jest 31 proc. respondentów - wobec 34 proc. miesiąc temu.

reklama


reklama


Znacząco lepiej niż miesiąc temu odbierana jest premier Beata Szydło. Zadowolenie z tego, że stoi ona na czele rządu, deklaruje 41 proc. ankietowanych, o 8 punktów procentowych więcej niż w grudniu. Niezadowolenie z urzędującej premier wyraża 40 proc. badanych, o 4 punkty mniej niż poprzednio.

Dotychczasowe wyniki działalności rządu dobrze ocenia 40% ankietowanych, źle - niewiele mniejsza grupa (37 proc.). Zadowolenie z rezultatów pracy rządu, podobnie jak stosunek do Beaty Szydło i jej gabinetu, różnicuje przede wszystkim orientacja polityczna i - w dalszej kolejności - religijność. Działania podejmowane przez obecny rząd doceniają w głównej mierze badani deklarujący prawicowe poglądy polityczne (66 proc.) oraz osoby najbardziej religijne - uczestniczące w praktykach religijnych kilka razy w tygodniu (76 proc.). Popiera je także niemal połowa praktykujących religijnie raz w tygodniu (48 proc.). Krytycznie dotychczasową politykę rządu ocenia większość osób identyfikujących się z lewicą (64 proc.) i mniej więcej połowa spośród ankietowanych o orientacji centrowej (49 proc.), nieuczestniczących w praktykach religijnych (53 proc.) lub praktykujących sporadycznie (45proc.).

Politykę gospodarczą rządu nieco więcej osób ocenia negatywnie (44 proc., od grudnia spadek o 3 punkty procentowe) niż pozytywnie (41 proc., wzrost o 5 punktów).
Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 7-14 stycznia na liczącej 1063 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • Ręce opadają(2016-01-20 16:02) Odpowiedz 213

    Na Czerskiej lament .W piątek masówki we wszystkich synagogach Platformo! Oszczedz sobie obciachu i zdelegalizuj sie.

  • dzień bez Petru dniem straconym(2016-01-20 14:30) Odpowiedz 203

    Bzdura, największą ilość zwolenników ma tradycyjnie Petru. On też ma największego.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Patologia Obywatelska(2016-01-20 16:00) Odpowiedz 183

    Po tej debacie poparcie dla rządu jeszcze skoczy o 10 pkl..........Każdy wie że za całą nagonkę na Polskę odpowiada ekipa Dyzmy i cioci Merkel. Władza w Polsce przestała wykonywać rozkazy UE i to ich tak boli . Petru lata do finansjery w Brukseli po instrukcje jak bronić ich kapitału w Polsce więc sprawa jest jasna o co chodzi.

  • buli(2016-01-20 15:19) Odpowiedz 171

    Wstaliśmy z kolan...i znaleźliśmy się na dywaniku...

  • oni swoje(2016-01-20 17:11) Odpowiedz 153

    A PO i PSL dalej nie mogą się z tym pogodzić, nawet donoszą na swoje państwo do Unii Europejskiej. Wstyd i hańba, którą Polacy widzą.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • kelner(2016-01-20 19:06) Odpowiedz 142

    Frakcja Tusk plus Komisarze poniosła klęskę. Obraz polityki unii trochę się rozjaśnił. Zobaczyliśmy intelektualną potęgę komisarzy, którzy nie potrafili zadać konkretnego pytania, mimo zachęty ze strony Premier. Wynik debaty w parlamencie Europejskim, pokazał jasno i wyraźnie, że bardzo wiele państw popiera Polskę, a wszczególności dążenie do suwerenności. Deklaracje dotyczyły nie tylko sprawy większej suwerenności państw członkowskich, ale pokazały również, że unia zbyt głęboka chce ingerować w suwerenność. Nie może unia likwidować suwerenności jej członków.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • antyk(2016-01-20 15:51) Odpowiedz 615

    Przecież ten rząd nic nie robi

  • Marcin(2016-01-20 15:47) Odpowiedz 417

    Wyciszono prezesa i jego psy... I poparcie rośnie...

  • Brian(2016-01-20 18:18) Odpowiedz 318

    Już wierzę w te sondaże. Odkąd PIS przejął TVP sondaże odwróciły się o 180stopni. Z 80% krytycznych opinii zrobiło się 80% poparcia dla rządu. Umarłem ze śmiechu wczoraj, jak zobaczyłem w tvp info sondaż po debacie w europarlamencie, że 78% oceniło wystąpienie straszydło pozytywnie. Nazajutrz z 78% już było 82%. NIedługo rząd będzie miał 120% poparcia w sondażach. TVP można już spisać na straty. Gratulacje.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • zzz(2016-01-21 08:03) Odpowiedz 25

    A nie 136%? To jakiś błąd. W Wiadomościach się skoryguje :)

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • ŻAL ... za robienie z Niej KOZŁA OFIARNEGO (2016-01-20 20:27) Odpowiedz 29

    Poparcie dla pod-PREMIER p. Szydło rośnie ... z LITOŚCI do niej jako kobiety wystawianej przez "CYSORZA PIS" z Nowogródzkiej do "kopania" ... za Jego neo-BOLSZEWICKIE metody. Głowa do góry p. "premier"... i wierzyć w słowa porzekadła .... "Niejednego KARŁA ... ŻĄDZA WŁADZY ZŻARŁA"

  • gosc staszek(2016-03-09 19:07) Odpowiedz 10

    popieram rzqd pani beaty,precz z bandq zlodzieji i sprzedawczykow wierze ze rzqd pana kaczynskiego zaprowadzi porzqdek w polsce ,a pan ziobro zrobi porzqdek z mafiq

  • spokojny(2016-03-20 15:26) Odpowiedz 10

    Ciekawe czy ci politycy z UE nie wiedzą kto stoi za tą zadymą KOD i PO ? To POwinni wiedzieć że PO zawiązali byli SBcy aby dbać o swoje interesy ! A może im pasowali tacy sPOlegliwi donosiciele?Tylko taka mała uwaga- gdyby w Polsce nie było demokracji to ci ,,protestanci" dostaliby lanie i siedzieli w aresztach !