statystyki

Olbrycht: Przykro nam, że Polska staje się przedmiotem debaty w Europie

19.01.2016, 20:08

Europoseł Platformy Obywatelskiej podkreśla, że jego formacja nie chciała debaty w Parlamencie Europejskim o sytuacji w Polsce. Jan Olbrycht zapewniał też, że PO nie kwestionuje wyniku wyborów i prawa rządzących do reformowania kraju.

Reklama


Reklama


Dziś jest nam przykro, że Polska staje się przedmiotem debaty publicznej w Europie - mówił europoseł. "Pani premier dobrze wie, że my nie inicjowaliśmy, ani nie chcieliśmy tej debaty w Parlamencie Europejskim. Ta dyskusja bez względu na jej wynik niestety wpłynie na wizerunek Polski na arenie międzynarodowej" - powiedział.

Jan Olbrycht podkreślał również, że to zwycięzca wyborów bierze odpowiedzialność za wizerunek Polski w Europie. "Polacy nie zasługują na działania, które wzbudzają takie kontrowersje" - podsumował europoseł.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-01-19 20:40) Odpowiedz 10

    Niekoronowany król Polski DEDYKUJ TO PO I NOWOCZESNEJ I LEMINGOM W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie — napisał książę Adam Czartoryski. Już kilka dni po wybuchu Powstania Listopadowego ten realista, uważany przez przeciwników za rusofila, został prezesem powstańczego Rządu Tymczasowego! Nie wierzył w zwycięstwo militarne, ale chciał demonstracji polskiej siły, by zawrzeć korzystną ugodę z carem. Ryzykował wielki majątek i całe swe życie dla Polski. Po upadku powstania ruszył na polityczną emigrację. Niedawny doradca cara, wybrał w momencie próby ognia polski interes narodowy. Reprezentował orientację rosyjską w Polsce tylko do pewnej granicy, za którą był polski interes narodowy. Cesarz Mikołaj I skazał go na śmierć.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama