statystyki

Sawicki z PSL o debacie w PE: Warto, by Szydło i Duda wyciągnęli wnioski z doświadczeń Orbana

19.01.2016, 15:00
Sala plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu

Sala plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, PAP/Radek Pietruszka źródło: PAP

Warto, by pani premier i prezydent wyciągnęli wnioski z doświadczeń Wiktora Orbana. Tak mówi Marek Sawicki z PSL-u przed debatą w Parlamencie Europejskim na temat stanu praworządności w Polsce. Rozpocznie się ona w Strasburgu o 16.30. Weźmie w niej udział premier Beata Szydło, która zamierza przedstawić fakty i wyjaśnić wątpliwości europejskich polityków.

Reklama


Reklama


" Spodziewam się, że pani premier powie: Polacy i Europejczycy nic się nie stało, nasza demokracja ma się świetnie" - mówi Marek Sawicki z PSL-u. Polityk przestrzega jednak przed takim tłumaczeniem się. Jego zdaniem, obecnie rządzący powinni brać przykład z premiera Węgier Wiktora Orbana, który - jak się wyraził Sawicki - "nie zaklinał rzeczywistości, ale tłumaczył, dlaczego przeprowadza zmiany, a z niektórych się wycofywał". Poseł PSL-u powiedział, że szefowa rządu powinna wytłumaczyć się między innymi "z niekonstytucyjnych zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym, w służbie cywilnej oraz z przejęcia mediów publicznych".

W ocenie Marka Sawickiego, w debacie na forum Parlamentu Europejskiego ważny będzie głos naszych deputowanych, by uczciwie przedstawić sytuację w Polsce.
Debata w Parlamencie Europejskim ma potrwać półtorej godziny. Najpierw głos zabierze przedstawiciel kraju kierującego pracami Unii, czyli minister z Holandii, a następnie przedstawiciel Komisji Europejskiej. W planie wpisany jest wiceszef Komisji Frans Timmermans, ale pojawiły się informacje, że to przewodniczący Jean-Claude Juncker ma poinformować europosłów o rozpoczętej przeciwko Polsce procedurze kontroli praworządności. Następnie głos zabierze premier Beata Szydło.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Innych poucza ...(2016-01-19 15:34) Odpowiedz 40

    ... a w chlewie świnie mu kwiczo, zaś w oborze krowy ryczo... czas wyciągnąć widły.

  • Zostawił Kalinoskiego na portierni,(2016-01-19 16:49) Odpowiedz 10

    a ten bramy podnieść nie umi*

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama