statystyki

Komorowski o decyzji UE: Za ten kryzys odpowiada władza, a nie opozycja

15.01.2016, 09:33
Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowskiźródło: Inne

„Decyzje Unii Europejskiej są dla nas przykre, bo niszczące polski wizerunek - kraju zaangażowanego pozytywnie w integrację europejską” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były prezydent Bronisław Komorowski. Opozycja skarży się Brukseli? „To ambasadorowie krajów europejskich w Polsce na co dzień informują UE o tym, co pisowska władza wyprawia” – uważa. „Za kryzys w relacjach w instytucjami europejskimi ponosi odpowiedzialność nie opozycja, tylko władza.

Reklama


Reklama


"Ta sprawa jest dla Polski wstydliwa” – ocenia Komorowski. „Martwi mnie to” – dodaje. „Dla jednych to sygnał, że muszą się liczyć, że ich niedobre decyzje będą kontrowane z pozycji Wspólnoty Europejskiej. Dla innych sygnał, że to wspólnota wartości, o które warto walczyć. A we wspólnocie, jak w rodzinie – co mam do wujka wysyłać sygnał, że kuzyn nie jest w porządku?” – mówi Bronisław Komorowski. Jego zdaniem obecna władza musi rozwiewać europejskie wątpliwości.

Wątpliwości ws. Trybunału? „Czym innym jest przegłosowanie ustawy w Sejmie, która zostaje uznana, w części, przez TK za niekonstytucyjna. To nie jest żadne złamanie konstytucji. Czym innym jest złamanie konstytucji przez niewykonanie wyroku Trybunału, co się zdarzyło obecnej władzy” – uważa gość. Jego zdaniem „nikt nie złamał konstytucji "poza obecną władzą”.

Pytany o prezydencką ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, którą zmieniła PO, odpowiada: „Ustawa była źle zmieniona w parlamencie, zepsuta przez większość, przy bierności opozycji”. „Uważałem, że pomysł nie mój, idący w poprzek moich oczekiwań, nie jest naznaczony niekonstytucyjnością, dlatego podpisałem tę ustawę” – dodaje były prezydent. Połączenie PO, Nowoczesnej i PSL? „Było bardzo blisko.

Był pomysł na jedną listę i były daleko idące uzgodnienie. Żałuję, że z tego nic nie wyszło. Jako prezydent sprzyjałem temu” – odpowiada Bronisław Komorowski. „Ryszard Petru pewnie dziś ma swoją satysfakcję z tego powodu, że był skłonny iść na daleko idące porozumienie. A dziś brak tego porozumienia zmienia proporcje na jego korzyść” – mówi gość Kontrwywiadu.

Reklama


Źródło:RMF FM

Reklama

 • KALIF(2016-01-15 10:17) Odpowiedz 60

  NA rozprawie procesu dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego oskarżonego o rzekomą płatną protekcję podczas weryfikacji żołnierzy WSI wystąpił jako świadek Krzysztof Winiarski, biznesmen i były przyjaciel Bronisława Komorowskiego. Zeznania Winiarskiego, na które oczywiście należy patrzeć z dużą ostrożnością, są wstrząsające. Na procesie Winiarski – – powtórzył te informacje. Stwierdził m.in., że ludzie z ochrony Bronisława Komorowskiego chcieli kupić od niego tajny aneks z weryfikacji WSI. Ale dodał także, że w 2007 r. Komorowski chciał, by Winiarski znalazł „haki” na Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza i Zbigniewa Ziobrę. „Mam zapis tej rozmowy” – zadeklarował Winiarski. Biznesmen opowiadał też o swoich wcześniejszych kontaktach z Komorowskim. „Dotarło do mnie, że gdy Komorowski został szefem MON [było to w 2000 r.], rozpaczliwie szukał informacji o swoich kontaktach z Rosjanami i WSI” – powiedział Winiarski. W swoich zeznaniach zasugerował, że Komorowski wraz z współpracownikami chodził do agencji towarzyskiej dla Rosjan.

 • ela(2016-01-15 09:58) Odpowiedz 51

  Opozycja najpierw donosi na własny kraj,a teraz się martwi? Czy to znaczy ,że zrozumiała,że żle zrobiła donosząc na własny kraj?

 • Leo(2016-01-15 09:55) Odpowiedz 51

  Najbardziej niszcząca wizerunek Polski był prezydentura Komorowskiego. Wstydzę się Pana, Panie Komorowski: pańskiego przywiązania do WSI, pańskiego braku kultury, pańskiego nieuctwa, pańskiej głupoty.

 • skleroza postkadencyjna? ...(2016-01-15 13:54) Odpowiedz 40

  Takie bredzenie niedokończoną wypowiedzią. Zapomniał dokończyć zdania przez przeoczenie słowa BYŁA (władza)

 • bgvfcx(2016-01-15 11:21) Odpowiedz 21

  Trzeba było nie kraść mikserów i pokazać nam jak wyglądają prawdziwie sprawiedliwe rządy. Trudno jednak tego oczekiwać od potomka rezuna.

 • KALIF(2016-01-15 10:02) Odpowiedz 21

  JESZCZE TEN KACAP MA CZELNOŚĆ SIĘ WYPOWIADAĆ GAJOWY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ PROKURATOROWI ???Bronisław Geremek był wyjątkowo antypolską szumowiną. I wyjątkowo wiele szkód Polsce uczynił! Bajki o świetnym wizerunku sprawiały, że poprzednie polskie władze pozwalały sobie bezkarnie wchodzić na głowę i ogrywać się jak dzieci, byle usłyszeć jakieś zdawkowe komplementy. Polska 26 lat pracowała na świetny wizerunek oraz bardzo dobrą opinię w świecie i takowych się dorobiła, ale przyszli barbarzyńcy z PiS i w kilka tygodni to wszystko zmarnowali i zniweczyli – łkają i zawodzą politycy PO, Nowoczesnej i PSL oraz liczni dziennikarze i komentatorzy. To jeden z najbardziej załganych, szkodliwych i głupich mitów na temat III RP. Gdyby Polska w ostatnich 26 latach, a szczególnie za rządów PO wypracowała sobie świetny wizerunek i równie świetną opinię, zachodni politycy i media szanowaliby polską wrażliwość i polskie poczucie godności oraz dumy. Tymczasem nic takiego się nie dzieje i Polacy są np. obiektem prymitywnych żartów czy bohaterami najbardziej prostackich stereotypów. A najwięcej mówi o prawdziwym wizerunku Polski i szanowaniu Polaków, szczególnie za rządów PO,

 • .(2016-01-15 15:04) Odpowiedz 10

  odezwał się kolekcjoner dzieł sztuki...

 • Pewnosc Komorowskiego i Mafii doprowadzila do(2016-01-15 15:44) Odpowiedz 10

  powstania nieporozumienia Rzadu Beaty Szydlo, ktory to sprawuje wladze miesiac, MIESIAC czasu, a odpowiedzialnym jest przegrany Komorowski, ktory to BEDAC szefem Mafii PO-PSL i Andrzeja Rzeplinskiego+jeszcze dwoch, Schetyny, Neumannem ustalili /omowili / postepowanie wprowadzenia Ustawe z 25 czerwca 2015r. ktora zostala w blyskawiczny sposob przyjeta i podpisana przez Komorowskiego, wiedzac ze nie zostanie wybrany na PREZYDENTA . W wyniku czego PO-PSL rzutem na tasme wybralo 5 nowych kandydatow na czlonkow TK. Donosy tach mafiozo i Petru naczelnego KOD, do UE, KE, PE jest kwintwsencja wprowadzonej wstepnej fazy kontroli przez ww gremia Polskiego RZADU. Wyjasnic, powolac Parlamentarna Komisje Sledcza do wyjasnienia dzialalnosci tej II Grupy Trzymajacej Wladzy !

  Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama