statystyki

Jarosław Kalinowski z PSL: Pozycja Polski słabnie

14.01.2016, 09:20; Aktualizacja: 14.01.2016, 09:21

Jarosław Kalinowski z PSL przekonuje, że pozycja Polski w Europie słabnie z powodu zmian, jakie wprowadza obecny rząd. Wczoraj Komisja Europejska zdecydowała się na rozpoczęcie procedury dotyczącej kontroli praworządności w Polsce.

Reklama


Reklama


Komisja mówi, że ma zastrzeżenia, a chodzi o ostatnie zmiany w Trybunale Konstytucyjnym. Ten krok Brukseli jest zaskoczeniem, bo wydawało się, że tylko przyjrzy się ona sytuacji w Polsce, ale bez formalnego uruchamiania procedury.

Jarosław Kalinowski w radiowej Jedynce przekonywał, że do tej pory Polska była uważana w Unii Europejskiej za kraj bezproblemowy. "W przeciągu kilku tygodni czy miesięcy to zaufanie i renomę straciliśmy." - mówił Kalinowski. Dodał, że powody do wszczęcia przez KE procedury były.

Komisja Europejska ma ponownie zająć się sprawą w połowie marca. Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański zapewnił, że Polska szybko wyjaśni wątpliwości i zakończy sprawę.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Mietek(2016-01-14 09:49) Odpowiedz 41

  Pozycja naczelnego wazeliniarza Niemiec nie jest zbyt ambitna. Niech się politycy PSL lepiej zajmą tym, co potrafią najlepiej, czyli obsadzaniem stanowisk. Ach, zaraz....

 • Boemund(2016-01-14 09:42) Odpowiedz 30

  Komisja z Brukseli. Z tej samej Brukseli, która w dzielnicy Molenbeek wyhodowała sobie całą armię "bombowych chłopaków", którzy "ubogacają kulturowo" cywilizowany świat. Oj ciekawe to, ciekawe...

 • KALIF(2016-01-14 10:19) Odpowiedz 31

  Polska nie będzie prowadzić polityki na kolanach jaką prowadziła organizacje mafijne PO i pSL Tusk jątrzy w Brukseli! Prowokuje deputowanych PE: „Wasze działania pomogą złagodzić zachowanie partii Kaczyńskiego” Unia Europejska ma prawo i obowiązek angażowania się w trudny i otwarty dialog z władzami każdego państwa członkowskiego, w którym rządy prawa i normy demokratyczne mogą być łamane — rzucił podczas spotkania z socjalistycznymi europosłami. Mam nadzieję, że wasze słowa i wasze działania pomogą złagodzić zachowanie partii Kaczyńskiego — jątrzył.

 • KALIF(2016-01-14 10:00) Odpowiedz 31

  W Polsce jest tylko jedna partia od lat konsekwentnie prorosyjska. ZSL, czyli PSL Jest jedna partia, która zawierała korzystne kontrakty dla Rosjan Jarosław Kalinowski TO KACAP RUSKI jak Jego całe bolszewickie towarzystwo

 • Ole(2016-01-14 10:37) Odpowiedz 20

  Wstydzę się za Po PSL sld

 • Szpryngiery powołują się na zdanie (2016-01-14 10:58) Odpowiedz 11

  stróża z pegieeru. Nie jest dobrze ze szpryngierami :) Pozdrówcie swojego bohatera, sędziego Łączewskiego. No i naczelnego matacza trybunalskiego - Rzeplińskiego.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama