statystyki

Nowy lider opozycji nadzieją Greków?

11.01.2016, 08:48; Aktualizacja: 11.01.2016, 09:14

Największa grecka partia opozycyjna, Nowa Demokracja, ma nowego lidera - został nim Kiriakos Mitsotakis. Zarówno krajowi, jak i zagraniczni eksperci uważają go za nadzieję Greków i typują na przyszłego premiera tego kraju.

Reklama


Reklama


Od dziś Grecja zyskuje silną i zjednoczoną opozycję, czego brakowało jej przez ostatnich kilka miesięcy. Nowy przewodniczący Nowej Demokracji chce przebudować partię i skupić wokół niej całą grecką centroprawicę. Specjaliści mówią, że zmieni się teraz w znacznym stopniu scena polityczna Grecji i że dni rządzącej skrajnie lewicowej Syrizy są policzone. Dodają, że obecna polityka rządu jest katastrofalna dla kraju i nie przynosi efektów. Sam Kiriakos Mitsotakis oznajmił, że od dziś kończy się w Grecji populizm, a jego partia będzie alternatywnym rozwiązaniem dla niezdolnej do sprawowania rządów Syrizy, która według nowych sondaży znacznie traci na popularności.

Kiriakos Mitsotakis jest synem greckiego polityka, Konstantinosa Mitsotakisa, który był premierem Grecji na początku lat 90. W drugiej turze wyborów na przewodniczącego Nowej Demokracji pokonał jej byłego tymczasowego lidera, Vangelisa Meimarakisa. 

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama