statystyki

IPN wydaje komiksy edukacyjne dla najmłodszych

09.01.2016, 10:21

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza dzieci w historyczną podróż. "Wojenna odyseja Antka Srebrnego" to komiksowy cykl skierowany do najmłodszych. Obrazkowe historyjki wydane też w formie pakietu uzupełniają puzzle, gra planszowa i inne dodatki o charakterze edukacyjnym.

Reklama


Reklama


Jak mówi naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie dr Tomasz Łabuszewski - komiksowe losy Antka to historia wielu Polaków, którzy w roku 1939 padli ofiarą sowieckiej agresji i walczyli w obronie polskich Kresów, potem byli w ramach represji wywożeni na wschód, a potem drogą przez Afrykę kierowali się z powrotem do Polski.

Cykl o Antku nie trzyma się sztywno faktografii i unika martyrologii, by zaciekawić dzieci historią. Wydane w formie pakietu dodatki mają pogłębiać przekazywaną wiedzę - gra i puzzle wzmacniają i pogłębiają wiedzę poświęconą Siłom Zbrojnym RP, by dzieci w sposób przyjemny i bezwiedny mogły przyswajać duży zakres informacji o losach Polaków w trakcie II wojny światowej.

Prezentowane opowieści obrazkowe i dodatki można wykorzystać zarówno w domu z dzieckiem, jak i do przeprowadzenia lekcji historycznej.Komiksy z cyklu "Wojenna odyseja Antka Srebrnego" można kupić zarówno w pakiecie z grą i puzzlami, jak i oddzielnie. Historia zamyka się obecnie w czterech zeszytach, ale ma mieć kontynuację.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Rzeczywiście ...(2016-01-09 18:00) Odpowiedz 10

    ... jest się z czego śmiać ! ... gebelszczyzna w najgorszym wydaniu !

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama