statystyki

Premier Słowacji chce nadzwyczajnego szczytu UE

08.01.2016, 18:35; Aktualizacja: 08.01.2016, 18:44

Premier Słowacji chce nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej. Robert Fico powiedział o tym w czasie specjalnej konferencji prasowej. Czego miałoby dotyczyć spotkanie unijnych przywódców?

Reklama


Reklama


Robert Fico zapowiedział, że zwróci się do Donalda Tuska oraz Jean-Claude'a Juncker’a z apelem o przyspieszenie prac nad wzmocnieniem ochrony zewnętrznych granic Unii Europejskiej. Premier Słowacji zapowiedział też, że w liście skierowanym do obu polityków zwróci się z prośbą o zwołanie nadzwyczajnego szczytu liderów Unii, który będzie dotyczyć tego właśnie zagadnienia.

Stanowisko prezentowane przez szefa słowackiego rządu jest reakcją na sylwestrowe ataki na niemieckie kobiety, do których doszło w Kolonii. Już wcześniej Fico zapowiedział, że ostatnie wydarzenia, które można obserwować w Europie, a które są udziałem imigrantów skłoniły Słowację do zaostrzenia polityki imigracyjnej. Dlatego też zapowiedział on, że jego kraj nie tylko nie będzie wspierał żadnych funduszy na rzecz imigrantów, ale również że podejmie wszelkie działania, aby uniemożliwić powstanie na Słowacji islamskiej wspólnoty.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • axa(2016-01-08 19:39) Odpowiedz 10

    Przyjrzyjcie się uważnie, to właśnie jest polityk z klasą , Merkel w tym porównaniu jest co najwyżej politykierką i powinna zamknąć dziób otworzyć szeroko oczy i uszy i się uczyć postępowania w stosunku do własnych obywateli a co ważniejsze obywateli UE , bo do tej pory to zachowywała się jak nawiedzona dyktatorka.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama