statystyki

IBRiS dla Onetu: Nowoczesna Ryszarda Petru liderem rankingu poparcia

08.01.2016, 16:40; Aktualizacja: 08.01.2016, 16:50
Ryszard Petru, partner w PwC, materiały prasowe PwC

Ryszard Petru, partner w PwC, materiały prasowe PwCźródło: Materiały Prasowe

Liderem rankingu z poparciem na poziomie 29,6 proc. jest Nowoczesna. "W porównaniu do poprzedniego notowania to ugrupowanie zyskało 10 punktów procentowych" - napisano w komunikacie.

Reklama


Reklama


Na drugim miejscu znajduje się Prawo i Sprawiedliwość.

"Jak wynika z sondażu, na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować dokładnie 27,3 proc. ankietowanych, czyli o pięć punktów procentowych mniej niż w ubiegłym miesiącu" - napisano.

Trzecie miejsce z poparciem 16,2 proc. przypada Platformie Obywatelskiej.

"Rządząca do niedawna krajem partia straciła w porównaniu z poprzednim miesiącem dwa punkty procentowe" - napisano.

Głos na Kukiz'15 oddałoby 7 proc. ankietowanych.

"Do Sejmu z poparciem 5,4 proc. dostałaby się jeszcze Zjednoczona Lewica (pod warunkiem startu jako partia, a nie koalicja), a zabrakłoby miejsca dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na Ludowców swój głos chce oddać zaledwie 4,5 proc. ankietowanych, czyli o dwa punkty procentowe mniej niż w poprzednim notowaniu" - napisano w komunikacie.

"Stawkę zamykają partia KORWiN, która cieszy się poparciem 3,3 proc. ankietowanych. 2,2 proc. ankietowanych chce z kolei głosować na Partię RAZEM" - dodano.

Badanie ogólnopolskie zrealizowane w dniu 07.01.2016 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Próba: n=1100, błąd oszacowania 3 proc., próg ufności 0,95.(PAP)

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • IBRIS(2016-01-08 17:20) Odpowiedz 183

    Badanie przeprowadzone dla Onet,na pracownikach Onet.

  • Nowoczesna obłuda się uda (albo nie)(2016-01-08 18:25) Odpowiedz 104

    Patrzcie jakie cuda "Nowoczesna" żadnej własnej ustawy nie zgłosiła jeszcze , a tu takie poparcie. Nic nie robić i zwyciężać w rankingach (wiadomo, że Onet" to niemiecki właściciel) . Ile obłudy było ostatnio w niemieckich mediach to wiedzą w Kolonii. Petru tak spadnie jak GW nakłady rok do roku. Tylko wybory potwierdzą stan rzeczywisty. Reszta to mrzonki.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Leo(2016-01-08 17:24) Odpowiedz 94

    Gdy Schetyna z Petru wezmą się za łby, mogę im czapki potrzymać.

  • Marek(2016-01-08 18:56) Odpowiedz 63

    IBRIS - KOMOROWKSKI 82% PZPR 98 %

  • kaja(2016-01-08 21:52) Odpowiedz 53

    I bardzo dobrze, że im poparcie rośnie.

  • DZIADEK -63 LATA -STAZ 48 LAT-16 WARUNKI SZKODLIWE(2016-01-08 17:21) Odpowiedz 54

    PANIE PETRU TAK PAN SIE PRZEJMUIE ZE MLODZI KTOZY ZACZYNALI PRACE W WIEKU 15 LAT NIC OTYM NIE MOWICIE I TA WYSZCZEKANA PANA KOLEZANKA.JAK DLUGO PANA ZDANIEM POWINNISMY PRACOWAC.STAZ 48 LAT -16 WARUNKI SZKODLIWE NIE UZNANE PRZEZ SOD I ZUS.WY TYLKO ZE ZAGROZONA DEMOKRACJA I TK.AGDZIE BYLISCIE JAK TUSK ZIENIL DO 67 LAT.WY PETRU TO CHCECIE LUDZI STARYCH WYKONCZYC.BO STAZY PRACUJO W OCHRONIE PO 12 GODZIN ZA 5 ZL.W KRAJACH SKANDYNAWSKICH SKRACA SIE CZAS PRACYBO CHODZI O WYPOCZYNEK I BYCIE Z RODZINO.A UNAS JEST TAK Z JEDNEJ ROBOTY DO DRUGIEJ I NA KONIEC KRZYZ NA DROGIE.PETRU GDZIE TAK JEST DOSTAJESZ SWIADCZENIE PO 40 LATACH PRACY ZE WZGLEDU NA LIKWIDACJE ZAKLADU.DOSTAJESZ880 ZL I DO TEGO JAK MASZ PRACE MORZESZ DOROBIC 628 ZL.TU SIE DOSTAJE W DUPE MALO MASZ I MALO MORZESZ DOROBIC.TA POLSKA TO NIE JEST DLA ROBOTNIKA.PETRU I SZCZEKATA TWOJA KOLEZANKA TO MY KTOZY NAWAS ZAPIEPSZAMY JESTESMY DRUGI SORT.NAS PETRU NIE STAC NA WYJAZD ZAGRANICE BO CZESTO NIE STARCZA DO PIERWSZEGO.NIE RUBCIE Z SIEBIE MECZENNIKOW BO WAM CHODZI O KORYTO I KASE.

  • KALIF(2016-01-08 19:24) Odpowiedz 54

    NOWOCZESNA TARGOWICA PETRU LEWACKI KACAP A mogli wpisać Nowoczesnej 100 proc. poparcia! A tymczasem ostrożnie wpisali tylko 30 proc Ta rozmowa robi furorę w sieci. Posłanka Nowoczesnej wypunktowana w Polsat News: "Jaki jest wasz program? Na stronie internetowej są cztery podpunkty, osiemnaście zdań...". Partia Ryszarda Petru nie złożyła dotąd ani jednego wniosku ustawy. Przoduje natomiast w liczbie wniosków o przerwę w czasie obrad sejmowych.

  • A wiecie co to(2016-01-08 17:23) Odpowiedz 33

    kuku na muniu?

  • mw(2016-01-08 19:28) Odpowiedz 34

    Kibla nie otwieram , bo swetru

  • Bert(2016-01-08 22:23) Odpowiedz 20

    Ja tam wolę chodzić do Cyganki, która prawdę mi powie.

  • mindowe(2016-01-09 13:45) Odpowiedz 12

    Sondaż przeprowadzony na zlecenie niemieckiego Onetu, mający POdbudować wyprowadzanych dziś przez alimenciarza na ulicę , a przede wszystkim mający stanowić tło dla debaty Komisji Europejskiej na temat sytuacji w Polsce.

  • Żałosny wrzask ...(2016-01-08 19:04) Odpowiedz 12

    .... łabędzi krzykliwych.

  • polka(2016-01-09 11:57) Odpowiedz 12

    halo halo tu nie chodzi co NOWOCZESNA zrobiła , przecież działają dopiero od 3 miesięcy na razie niestety musi się zmagać z frontem napaści na wolność obywateli poprzez ustawy sejmowe - poziom debaty sejmowej i rozmowy z politykami są dla ludzi z Nowoczesnej wielkim wyzwaniem- przecież zniżyć się do poziomu polityków PIS to nie lada sztuka ale z pewnością Nowoczesna pokarze swoją siłę i rozum tak trzymać !!!!!!!

  • Jak widać ...(2016-01-09 18:15) Odpowiedz 02

    ... ludzie już rzygają propagandą Petru.

  • Bolo(2016-01-25 23:53) Odpowiedz 00

    Taaaa a przewrót majowy był w 1935 :)